Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The end of the European adventure of IBB Polonia London

The end of the European adventure of IBB Polonia London
Londyńczycy mieli świadomość, że rewanż nie będzie należał do najłatwiejszych. (Fot. sandsphotos)
Another great volleyball event in London has gone down in history. On Thursday, IBB Polonia London played the first home meeting in the CEV Cup at the Crystal Palace National Sports Center. Unfortunately, the Dutch club Draisma Dynamo Apeldoorn turned out to be better and eliminated Londoners from the fight for more European dreams.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Po pierwszym meczu rozegranym w Apeldoorn, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0 (25:14; 25:17; 25:20), londyńczycy mieli świadomość, że rewanż nie będzie należał do najłatwiejszych. Draisma Dynamo przyjechała do stolicy Anglii w jednym celu - po awans do kolejnej rundy. Holendrom zamiar ten udało się zrealizować. Pokonali gospodarzy 0:3 (14:25; 20:25; 20:25), tym samym eliminując ich z turnieju.

"Zasługiwaliśmy na coś więcej, ale nie możemy zapominać, że mierzyliśmy się z w pełni profesjonalną drużyną. Żeby grać na takim poziomie, musielibyśmy na co dzień trenować i rywalizować na takim poziomie. W Anglii nie mamy do tego przeciwników i tę różnicę klas pomiędzy nami a drużynami z Europy było widać na parkiecie" - przyznał trener IBB Polonii Londyn, Evangelos Koutouleas.

"Już mieliśmy okazje kilka lat temu spotkać się na parkiecie z tą drużyną, jednak trudno ocenić, który skład jest silniejszy. Na pewno nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Liczyliśmy, że możemy bardziej powalczyć, ale wyciągniemy jakieś pozytywy z tego spotkania" - zaznaczył z kolei Bartosz Kisielewicz, kapitan IBB Polonii Londyn.

Mimo wyniku, kibice jak zawsze dobrze się bawili. Ze względu na przedświąteczny okres, na trybunach zasiadło około 300 osób, jednak to wystarczyło, by tak jak przed laty stworzyć miłą atmosferę. Fani siatkówki sympatycznie przywitali także byłego zawodnika IBB Polonii, który obecnie występuje w barwach holenderskiego klubu - Seaina Cooka.

Teraz podopieczni Koutouleasa udadzą się na świąteczno-noworoczną przerwę. (Fot. Fot. sandsphotos)"To miłe uczucie zagrać przeciwko swoim kolegom z byłej drużyny. To zawsze pobudza ducha rywalizacji. Było dużo dobrej atmosfery, a kibice głośno dopingowali – jak zawsze. Przed przyjazdem tutaj nie spodziewaliśmy się takiego rezultatu. Myślę, że wygraliśmy spotkanie, ponieważ liga w Holandii jest na wyższym poziomie i ma wiele drużyn z podobnymi umiejętnościami. Teraz udamy się do Rosji, z czego jesteśmy bardzo podekscytowani, bo mamy świadomość, że nasz przeciwnik jest bardzo dobrą drużyną" - stwierdził Seain Cook, były zawodnik IBB Polonii Londyn, który obecnie reprezentuje barwy Draismy Dynamo Apeldoorn.

IBB Polonia nie osiągnęła sportowego sukcesu podczas tegorocznej edycji europejskich rozgrywek, jednak może z pewnością pochwalić się innym wielkim sukcesem. Obecny Mistrz Anglii, dzięki swoim rozbudowanym działaniom organizacyjno-marketingowym, solidnej pracy i ambitnie wyznaczonym celom trafił na antenę najbardziej prestiżowej brytyjskiej telewizji.

W czwartek, przed rewanżowym meczem w Pucharze CEV, BBC London przygotowało materiał na temat stołecznej drużyny, który pojawił się na kanale BBC 1 w godzinach największej oglądalności.

Te wydarzenia zakończyły pierwszą część sezonu 2019/2020. Teraz podopieczni Koutouleasa udadzą się na świąteczno-noworoczną przerwę. Do rozgrywek w rodzimej lidze powrócą dopiero w połowie stycznia. Szczegóły dotyczące meczów pojawią się w wkrótce na oficjalnych kanałach klubu.

Wyniki 1/16 Pucharu CEV:
Draisma Dynamo Apeldoorn – IBB Polonia Londyn 3:0 (25:14; 25:17; 25:20)
IBB Polonia Londyn – Draisma Dynamo Apeldoorn 0:3 (14:25; 20:25; 20:25)

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn liderem ligowej tabeli

Zwycięska passa IBB Polonii Londyn poprzedza mecze w Pucharze CEV

Zwycięstwo mistrza Anglii: IBB Polonii Londyn w meczu poprzedzającym rewanż w Pucharze CEV

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement