Menu

The coronavirus paralyzes the sports calendar

The coronavirus paralyzes the sports calendar
Mecze piłkarskie są przekładane lub odbywają się bez udziału publiczności. (Fot. Getty Images)
The coronavirus paralyzes the sports calendar and calls into question the next great events.
Advertisement
News available in Polish

Zaczęło się od odwołania w styczniu halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Nankinie, które miały się odbyć w połowie marca. Władze World Athletics zdecydowały, że nie można ryzykować zdrowiem sportowców i przełożyły imprezę o rok. To spotkało się z mieszanymi uczuciami. Jedni pochwalali decyzję, inni uważali, że jest przesadzona.

Od tego momentu informacji na temat przekładania i odwoływania kolejnych sportowych imprez było i jest coraz więcej.

W terminie nie zostaną rozegrane trzy inne imprezy rangi mistrzostw świata - w tenisie stołowym w Korei Płd. (pierwotny termin 22-29 marca), w short tracku w Seulu (13-15 marca), a także w hokeju na lodzie kobiet niższych dywizji, w tym te, które miały być rozegrane w Katowicach.

Zmiany kalendarza dotyczą także Formuły 1. Odwołano Grand Prix Chin w Szanghaju (19 kwietnia).

Koronawirus dotknął też kolarzy, którzy muszą zmienić swoje sezonowe plany. Odwołano już dwa słynne wyścigi Tirreno-Adriatico i klasyk Mediolan-San Remo, zaliczane do klasyfikacji World Tour.

Na razie MKOl zapewnia, że przygotowania do igrzysk w Tokio idą zgodnie z planem. (Fot. Getty Images)

Również kwalifikacje olimpijskie nie odbywają się zgodnie z harmonogramem. Dotyka to też polskich sportowców. Odwołano turniej kwalifikacyjny koszykarzy 3x3, który miał się odbyć w dniach 18-22 marca w indyjskim Bengaluru. Nowy termin imprezy, w której miała wystąpić m.in. reprezentacja Polski, nie jest znany.

Igrzyska olimpijskie w Tokio mają się odbyć na przełomie lipca i sierpnia. Na razie Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewnia, że przygotowania idą zgodnie z planem i nikt nawet nie myśli o zmianie terminu.

Także mecze piłkarskie są przekładane lub odbywają się bez udziału publiczności - dotyczy to lig m.in. włoskiej, duńskiej, szwajcarskiej.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu ub. roku w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych, potwierdzono dotychczas ponad 100 tys. przypadków zakażenia i ponad 3 300 zgonów spowodowanych wirusem.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Bahrajn zawiesza sprzedaż biletów z powodu koronawirusa

Włoski biegacz: "Traktują mnie jak chodzącego wirusa"

WHO: Koronawirus nie zniknie latem jak grypa

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement