Menu

The Netherlands and Belgium want to create a joint football league called Beneliga

The Netherlands and Belgium want to create a joint football league called Beneliga
Piłkarze Ajaxu - ich drużyna także miałaby wchodzić w skład Beneligi. (Fot. Getty Images)
The Netherlands and Belgium want to create a joint football league called Beneliga. There are eleven best bands from these two countries behind this idea. It is not yet known when the games would start, according to the Belgian newspaper 'De Morgen'.
Advertisement
News available in Polish

W obu państwach zrobiono już wstępne badania, czy taka liga byłaby opłacalna i wyniki zaskoczyły związki sportowe. Okazało się, że zarówno holenderski, jak i belgijski futbol mógłby na takiej zmianie zyskać sportowo i finansowo.

Badanie w firmie Deloitte zostało zlecone przez kluby belgijskie: KAA Gent, RSC Anderlecht, FC Brugge, KRC Genk i Standard Liege oraz holenderskie: Ajax Amsterdam, AZ Alkmaar, Feyenoord Rotterdam, PSV Eindhoven, FC Utrecht i Vitesse Arnheim. Teraz mają zostać przeanalizowane wszystkie szczegóły.

Według wstępnych ustaleń, Beneliga miałaby się składać z dziesięciu holenderskich i ośmiu belgijskich zespołów. Każdego roku spadałyby dwa kluby do niższej ligi - jeden z każdego kraju. Jak wynika z analizy, połączona ekstraklasa zwiększyłaby znacznie zainteresowanie rozgrywkami, przyciągnęłaby nowych sponsorów i byłaby szóstą siłą w Europie (po Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Francji). 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.250 złUSD 3.919 złCHF 3.992 zł

  Sport


  Advertisement