Menu

The French climber Revol in two days won Mount Everest and Lhotse

The French climber Revol in two days won Mount Everest and Lhotse
W ub. roku Revol w stanie skrajnego wyczerpania została uratowana przez uczestników polskiej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt K2. (Fot. Getty Images)
Climber Elisabeth Revol in two days won Mount Everest and Lhotse - said the organizer of the expedition Rishi Ram Bhandari. The Frenchwoman in January last year was saved on the slopes of Nanga Parbat (8126 m) by the Polish expedition to K2.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Elisabeth wspięła się na Everest w czwartek, a dzisiejszego ranka stanęła na szczycie Lhotse" - relacjonował w rozmowie z agencją AFP Bhandari.

Szczyty te sąsiadują ze sobą.

Jak dodał, Revol miała w planach dokonać tego bez użycia tlenu. Nie jest on jednak pewny, czy ze względu na dużą liczbę wspinaczy w okolicach Mount Everest i tworzące się z tego powodu kolejki udało jej się zrealizować ten zamiar.

39-letnia Francuzka ma wrócić do bazy pod Everestem jutro. Towarzyszy jej co najmniej dwóch szerpów.

O Revol zrobiło się głośno za sprawą akcji ratunkowej z ubiegłego roku. Była wówczas partnerką wspinaczkową Tomasza Mackiewicza. W stanie skrajnego wyczerpania została uratowana przez uczestników polskiej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt K2.

Mackiewicza nie udało się uratować, pozostał na zboczach Nanga Parbat. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement