The FA Cup final again with IBB Polonia London

IBB Polonia kontrolowała przebieg gry od początku spotkania. (Fot. sandsphotos.co.uk)
On Saturday, IBB Polonia London returned after a long break to its own hall to play the England Cup semi-final match. The club faced local rival - Malory Eagles. The hosts presented a high form and took control of the meeting, which they won 3: 0 (25:14; 25:17; 25:23).

IBB Polonia kontrolowała przebieg gry od początku spotkania. Świetna współpraca zawodników Vangelisa Koutouleasa pozwoliła zakończyć pierwszą odsłonę z ponad dziesięciopunktową przewagą (25:14). Druga partia układała się równie pomyślnie dla gospodarzy. Od samego początku wypracowali dobry rytm, nawet na moment nie pozwolili przejąć prowadzenia drużynie po drugiej stronie siatki i zakończyli set pokonując przeciwnika do 17.

Sytuacja zmieniła się nieco w ostatniej odsłonie. Początkowo to Malory Eagles wiodło prym i odskoczyło gospodarzom na kilka oczek. Jednak zmiany dokonane w IBB Polonii pozwoliły odzyskać skupienie, odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Set zakończył się wynikiem 25:23 dla gospodarzy, a cały mecz 3:0 (25:14; 25:17; 25:23).

"Mecze w półfinale Pucharu Anglii zawsze są dla nas ważne, niezależnie od tego kto jest naszym przeciwnikiem. Tym razem rozegraliśmy spotkanie z Malory Eagles i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z osiągniętego wyniku oraz występu moich zawodników przez dwa i pół seta. Pozostała połowa seta nie należała do nas, gdyż drużyna straciła koncentrację, co też spowodowało, że dokonałem zmian w składzie" - przyznał trener IBB Polonii Londyn, Vangelis Koutouleas.

Sytuacja zmieniła się nieco w ostatniej odsłonie. (Fot. sandsphotos.co.uk)

Generalnie, po rozgrywkach na arenie europejskiej wspólnie z klubem uznaliśmy, by w końcówce ligowych rozgrywek pozwolić częściej występować na boisku młodym, brytyjskim siatkarzom, by mogli zbierać doświadczenie na przyszłość. Dlatego tym bardziej cieszę się z wyniku i tego, jak drużyna reaguje w trudniejszych sytuacjach, jaką prezentuje postawę oraz charakter" - dodał.

Już w najbliższą sobotę do hali Brentford Fountain Leisure Centre ponownie zawita siatkówka na najwyższym poziomie. IBB Polonia Londyn na własnym boisku podejmie zespół Durham Palatinates. Mecz pomiędzy dwiema obecnie najlepszymi drużynami będzie hitem kolejki.

Fani siatkówki mogą więc liczyć na sporo emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Początek spotkania o godzinie 16:30. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej oraz Facebooku.

IBB Polonia ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w Pucharze Anglii (sezon 1990-91, 2015-16, 2016-17). W poprzednim roku drużyna doszła do ścisłego finału, w którym uległa Durham Palatinates, z którym ponownie zmierzy się w 2020.