Menu

Test drive of the Alfa Romeo Racing team

Test drive of the Alfa Romeo Racing team
Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi. (Fot. Facebook/Alfa Romeo Racing)
The atmosphere of Valentine's Day was given to the Alfa Romeo Racing team, who met on the Fiorano track to see the 2019 car in action for the first time. Antonio Giovinazzi and Kimi Räikkönen as a team took part in test drives.
Advertisement
News available in Polish

Podczas gdy Kimi Räikkönen był zajęty przygotowywaniem specjalnego "walentynkowego" wystroju samochodu, jego kolega z zespołu, Antonio Giovinazzi, pojechał na lotnisko po ostatni element potrzebny zespołowi do zmontowania samochodu i przetestowania go na torze.

W ramach przygotowań do zbliżających się jazd testowych w Barcelonie, zespół ukończył w sumie 33 okrążenia z limitem 100 kilometrów.

"To był pozytywny dzień dla nas, tutaj na torze Fiorano. Po raz pierwszy ścigaliśmy się samochodem na sezon 2019 i mogliśmy ocenić postępy, jakie poczyniliśmy przed pierwszymi testami w Barcelonie w przyszłym tygodniu. Cały zespół ciężko pracuje, aby jak najlepiej rozpocząć sezon. Nasi kierowcy i zespół są zmotywowani i nie możemy się doczekać, by wystartować w mistrzostwach i osiągnąć dobry wynik" – stwierdził Frédéric Vasseur, dyrektor zespołu Alfa Romeo Racing.

"Po długiej zimie cieszymy się, że wreszcie jesteśmy na torze z naszym nowym samochodem. Dzisiaj zajęliśmy się kontrolą aerodynamiczną, sprawdzeniem ustawień i chłodzenia. Wykonaliśmy łącznie 33 okrążenia i wykorzystamy nasze dane, aby ustalić, w jaki sposób nowe przepisy wpłyną na zachowanie naszego pojazdu. Kolejne dwa tygodnie, które spędzimy w Barcelonie, będą bardzo pracochłonne i poświęcone przetestowaniu niezawodności i osiągów nowego samochodu" – dodał Simone Resta, dyrektor techniczny Alfa Romeo Racing.

"Mieliśmy znakomitą sesję na torze. Samochód sprawował się naprawdę dobrze, mogłem go poczuć i uzyskać pierwsze wrażenie balansu oraz osiągów modelu, którym będziemy się ścigać w tym sezonie. Musimy jeszcze popracować nad kilkoma szczegółami i udać się do Barcelony na dwa tygodnie testów. Nie mogę się doczekać, aby lepiej poznać samochód" – podkreślił Kimi Räikkönen, kierowca samochodu nr 7.

Zespół Alfa Romeo Racing oficjalnie zaprezentował samochód na sezon 2019 dzisiaj, 18 lutego na torze Circuit de Barcelona-Catalunya o godzinie 7:20 czasu GMT.
 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement