Menu

Tamara Ecclestone gets biblical after £50 million of jewellery is stolen from mansion

Tamara Ecclestone gets biblical after £50 million of jewellery is stolen from mansion
Do kradzieży doszło zaledwie kilka godzin po tym, jak 35-letnia Tamara wyjechała na świąteczne wakacje. (Fot. Getty Images)
As Tamara Ecclestone comes to terms with losing £50 million worth of jewellery after her home was burgled, she's got all biblical about what happened to her.
Advertisement
News available in Polish

Do kradzieży doszło w piątek późnym wieczorem, zaledwie kilka godzin po tym, jak 35-letnia Tamara wraz z mężem wyjechała na świąteczne wakacje.

Mająca 57 pokoi posiadłość znajduje się przy Kensington Palace Gardens - jednej z najbardziej prestiżowych i najlepiej strzeżonych ulic w Londynie, gdzie domy mają m.in. rosyjski oligarcha Roman Abramowicz, sułtan Brunei Hassanal Bolkiah i jeden z najbogatszych ludzi w Chinach Wang Jianlin. Niedaleko swoją rezydencję mają książę William i księżna Kate.

Ulica jest stale patrolowana przez policję. Wiadomo też, że w trakcie włamania w posiadłości znajdowała się ochrona.

Jak się przypuszcza, trzej włamywacze sforsowali ogrodzenie z tyłu budynku, a następnie przeszli przez ogród i dostali się do domu. Przebywali w nim ok. 50 minut i ostatecznie zostali spłoszeni przez ochroniarzy, jednak w tym czasie zdążyli całkowicie ogołocić sejfy.

Bernie Ecclestone jest jednym z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

Według "The Sun", skradziona została cała biżuteria, jaką Tamara Ecclestone miała w domu - m.in. pierścionki, kolczyki i warta 80 tys. funtów bransoletka, którą otrzymała w prezencie ślubnym.

Jej rzecznik potwierdził, że kradzież faktycznie miała miejsce. "Mogę ze smutkiem potwierdzić, że miało miejsce włamanie do domu. Pracownicy ochrony współpracują z policją w tej sprawie. Tamara i jej rodzina czują się dobrze, choć oczywiście są wściekli i wstrząśnięci z powodu tego, co się stało" - poinformował.

Tamara Ecclestone jest modelką, prezenterką telewizyjną i celebrytką. Jej 89-letni ojciec przez prawie 40 lat był szefem firmy organizującej wyścigi Formuły 1 i z majątkiem szacowanym na 2,4 miliarda funtów jest jednym z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:

Niemcy: Złodzieje wynieśli z muzeum kosztowności za miliard euro

Niemcy: Kolejne spektakularne włamanie do muzeum

Włochy: W worku na śmieci znaleziono obraz za 60 mln euro

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.02.2020
  GBP 5.129 złEUR 4.302 złUSD 3.977 złCHF 4.054 zł

  Sport


  Advertisement