Menu

Storm Brendan to batter Britain with 100mph winds from tomorrow

Storm Brendan to batter Britain with 100mph winds from tomorrow
Sztorm Atiyah, który uderzył ostatniej nocy w południowo-zachodnie wybrzeże Anglii i Walii, spowodował poważne zakłócenia sieci transportowych i energetycznych. (Fot. Getty Images)
More high speed gusts are heading for the UK after the first named storm of the season lashed the country last night.

Advertisement
News available in Polish

Sztorm Atiyah, który uderzył ostatniej nocy w południowo-zachodnie wybrzeże Anglii i Walii, spowodował poważne zakłócenia w funkcjonowaniu sieci transportowych i energetycznych.

Synoptycy przestrzegają przed kolejną nawałnicą - do Wielkiej Brytanii z wiatrem dochodzącym do 170 kilometrów na godzinę, zbliża się sztorm Brendan.

Met Office wydało dziś rano żółte alerty pogodowe dla północno-zachodniej Walii, Isle of Wight i wschodniego wybrzeża od Norwich do Middlesbrough.

Met Office ostrzega przed opóźnieniami wszystkich środków transportu oraz przed krótkotrwałymi przerwami w dostawie prądu na niektórych obszarach.

Ostatniej nocy wiatry o prędkości ponad 112 km/h uderzyły w Culdrose w Kornwalii.

"Na zachodzie i południowym zachodzie jest bardzo wietrznie i tam siła wiatru jest największa" - poinformował Alex Burkil z Met Office. "Kampania na rzecz bezpieczeństwa na wybrzeżu Coastsafe ostrzega mieszkańców, by uważali na przypływy i zanieczyszczenia wyrzucane przez zabezpieczenia nabrzeży w czasie porywistych wiatrów" - dodał.

Met Office ostrzega przed opóźnieniami wszystkich środków transportu. (Fot. Getty Images)

Ze względów bezpieczeństwa zamknięto wczoraj ruch na M48 Severn Bridge.

Deszczowa i wietrzna pogoda utrzyma się do środy, a ponad 2,5 centymetra opadów pokryje większą część kraju do czwartku, kiedy to Brytyjczycy udadzą się do urn wyborczych.

Na ten dzień o 7:00 rano synoptycy zapowiadają temperatury: do -3 st.C w Aberdeenshire, 1 st.C na północy Anglii i 0 st.C na południu. Później w ciągu dnia temperatura wzrośnie do 11 stopni w Plymouth, 5 w Newcastle i 7 w Glasgow.

"Wszędzie będzie też dość ulewny deszcz. Nadchodzący weekend będzie jeszcze chłodniejszy, zwłaszcza na wyższych terenach w północnej Anglii, Szkocji i być może w północnej Walii" - zapowiedział Luke Miall z Met Office.

Czytaj więcej:

Met Office ogłosił imiona sztormów, które uderzą w Wyspy

Londyn: Zima coraz bliżej. Pierwsze noclegownie już otwarte

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement