Menu

Spanish hotel's 12 million euro Christmas tree is the world's most expensive

Spanish hotel's 12 million euro Christmas tree is the world's most expensive
Drzewko jest ozdobione różnokolorowymi diamentami, jajami emu, płatkami śniegu i 24-karatowym złotem (Fot. media.kempinski.com)
A hotel in Spain has just decked the halls with boughs of diamonds and donned their bougiest apparel with an 12 million euro Christmas tree.
Advertisement
News available in Polish

Choinka jest częścią tradycyjnego jarmarku świątecznego i stoi w lobby luksusowego hotelu Kempinski Bahia. Ozdobiona jest różnokolorowymi diamentami znanych firm jubilerskich, m.in Bulgari, Cartier i Chanel, jajami emu i płatkami śniegu, impregnowanym 24-karatowym złotem. Bombki bogato dekorowane kamieniami szlachetnymi inspirowane są stylem art deco.

Na jarmarku, oprócz lokalnych kupców, znalazło się również miejsce dla organizacji charytatywnych, zbierających datki od mieszkańców Malagi i turystów, którzy przybyli podziwiać wyjątkowe drzewko.

Autorką choinki jest brytyjska projektantka biżuterii i produktów luksusowych, Debbie Wingham, która zasłynęła z takich kreacji, jak najdroższy tort weselny na świecie o wartości 50 mln euro czy najdroższe buty na świecie, sandały ze złota i diamentów, szacowane na 15 mln euro.

Na 28 grudnia br. w hotelu Kempinski została zaplanowana fiesta połączona z uroczystą kolacją pod hasłem "Szampan i Diamenty". Podczas przyjęcia każdy uczestnik zostanie poczęstowany lampką szampana, a na dnie kieliszka znajdzie kamień.

Jednak tylko w przypadku jednej osoby będzie to diament o wartości dwóch i pól tysiąca euro. Koszt kolacji z pięciu dań autorstwa znanego szefa kuchni, to 290 euro od osoby.

Najdroższą w tym roku choinkę na świecie będzie można podziwiać do 6 stycznia 2020 r., czyli do Święta Trzech Króli. W hotelu zastosowano zwiększone środki bezpieczeństwa.

Czytaj więcej:

Najsłynniejsza choinka świata rozświetliła Nowy Jork

Londyn: Zapalono światełka na "anemicznej" choince na Trafalgar Square

Choinka w Wilnie uznana za najpiękniejszą w Europie

Zapalono lampki na choince na Placu Weneckim w Rzymie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.01.2020
  GBP 5.071 złEUR 4.268 złUSD 3.873 złCHF 3.991 zł

  Sport


  Advertisement