Menu

Sixth Poland in the team competition in Lahti

Sixth Poland in the team competition in Lahti
To najgorszy wynik od listopada 2017 r. (Fot. Getty Images)
Poland took sixth place in the team World Cup ski jumping competition in Lahti. Germany won, ahead of Slovenia and Austria.
Advertisement
News available in Polish

Niemcy zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnim skoku, w którym Karl Geiger osiągnął 121 m, ale dzięki wyższym notom za styl wygrał z Anze Laniskiem, który osiągnął taką samą odległość, i zniwelował 0,7 pkt straty swojego zespołu.

Polska przed ostatnią grupą zawodników była na piątej pozycji z minimalną przewagą nad Japonią. Dawid Kubacki osiągnął 117,5 m, ale Ryoyu Kobayashi 122 m i biało-czerwoni spadli na szóstą lokatę.

To najgorszy wynik od listopada 2017, kiedy w Kuusamo także uplasowali się na szóstym miejscu, z tym że wówczas w pierwszej serii zdyskwalifikowano Piotra Żyłę, więc na wynik złożyło się siedem prób.

To był czwarty konkurs drużynowy w sezonie. W Wiśle najlepsza była Austria, przed Norwegią i Polską. W Klingenthal triumfowali biało-czerwoni, a kolejne miejsca zajęli Austriacy i Japończycy. Natomiast najlepsza trójka zawodów w Zakopanem to: Niemcy, Norwegia i Słowenia.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement