Menu

Scholarship for voleyball players in UK

Scholarship for voleyball players in UK
University of East London to give scholarschip for voleyball players in UK. Also for Poles.
Advertisement
News available in Polish

Program adresowany jest do zawodników o różnym poziomie umiejętności - pewne jest to, że każdy ze stypendystów otrzyma szansę rozwoju zdolności sportowych i edukację na światowym poziomie. Sport uniwersytecki jest w Anglii kluczową częścią krajowego systemu odkrywania talentów. Stypendyści UEL - oprócz rywalizacji w Lidze Uniwersyteckiej (BUCS) - biorą też udział w imprezach wielkiego szczebla, wliczając zakończone niedawno Commonwealth Games.

Najlepsi siatkarze otrzymają możliwość współpracy z klubami partnerskimi Uniwersytetu - jednym z nich jest londyński klub siatkarski CBL Polonia. Jego prezes, Bartłomiej Łuszcz, w partnerstwie z UEL widzi szansę na rozwój całej siatkarskiej Anglii.

“Możliwości, jakie stwarza program siatkarski na UEL, to niesamowity krok naprzód dla rozwoju siatkówki w Anglii. Poziom sportowy ligi jest najwyższy w swojej historii, a takie stypendia pozwolą ściągać na Wyspy jeszcze lepszych siatkarzy. Już teraz czołowi zawodnicy części klubów to studenci. Ja osobiście mam nadzieję, że pośród nich będzie coraz więcej Polaków. Łączenie grania ze studiowaniem na naprawdę dobrej uczelni to idealna sytuacja dla wielu zawodników” - wyjaśnia Łuszcz.

Aby dostać się na wybrany kurs, należy mieć zdaną maturę i posługiwać się językiem angielskiego na odpowiednim poziomie. Minimalnym wymaganiem jest 5,5 punktów na teście IELTS. Egzamin można zdać w Anglii lub w większych miastach w Polsce.

Ważną informacją dla wszystkich zainteresowanych jest fakt, że odpowiedzialnym za program siatkarski na Uniwersytecie jest polski siatkarz i trener - Tomasz Morawski. Na jego pomoc mogą liczyć wszyscy zainteresowani zdobywaniem edukacji Anglii.

“Zdaję sobie sprawę jak trudno jest zrozumieć wszystkie zawiłości system edukacyjnego w Anglii. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do bezpośredniego kontaktu ze mną - t.morawski@uel.ac.uk. Obiecuję krok po kroku wyjaśnić cały proces. Posiadamy wyjątkową ofertę dla zawodników z Polski, a rozbudowany system stypendiów i pożyczek studenckich czyni ją dostępną dla każdego. Popularność siatkówki rośnie w Anglii bardzo szybko - nasi studenci przyczyniają się do tego rozwoju - miejsce w naszych drużynach znajdą zarówno zawodnicy rozpoczynający karierę, jak i ci, którzy swoim doświadczeniem mogą inspirować kolejne pokolenia sportowców” - zaznacza Morawski.

Oprócz otrzymania stypendium sportowego, wszyscy mieszkańcy Unii Europejskiej mają możliwość ubiegania się o pożyczkę studencką, która jest bardzo popularną i niedrogą metodą finansowania edukacji w Anglii.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement