Menu

Rumour: Kubica to sign as Racing Point reserve driver!

Rumour: Kubica to sign as Racing Point reserve driver!
Według mediów, o zatrudnienie Polaka w tej roli stara się też Haas. (Fot. Getty Images)
After announcing he'll leave Williams at the end of the 2019 season, Robert Kubica will reportedly sign for Racing Point as the team's reserve driver while also competing in DTM in 2020.
Advertisement
News available in Polish

Kubica już wcześniej ogłosił, że po zakończeniu tegorocznych zmagań opuści Williamsa, w którym był jednym z kierowców wyścigowych. Był to jego pierwszy sezon w F1 od 2010 roku - w lutym 2011 uległ wypadkowi i od tego czasu walczył o powrót do cyklu.

Jego przyszłość wciąż jest niepewna. On sam podkreślał niedawno, że najbardziej zależy mu na tym, aby mógł się ścigać, niekoniecznie w Formule 1. W dziewięciu pozostałych teamach wszystkie bolidy na sezon 2020 są już obsadzone.

"Źródła poinformowały GPToday.net, że Kubica jest coraz bliżej podpisania umowy z Racing Point. Mający siedzibę w Silverstone zespół potwierdził już, że w przyszłym roku reprezentować go będą Sergio Perez i Lance Stroll. Kubica współpracowałby z nimi przy usprawnianiu samochodu" - napisano na stronie internetowej serwisu.

Szef teamu Haas Guenther Steiner mówił także wcześniej o tym, że zaproponował Polakowi współpracę w podobnym charakterze i czeka na jego odpowiedź. "Wygląda jednak na to, że to Racing Point wygrał walkę o Kubicę, któremu wkrótce kończy się kontrakt" - skomentował GPToday.net

Dziennikarze serwisu uważają, że wraz z Kubicą do Racing Point przeniósłby się PKN Orlen. W tym roku był sponsorem Williamsa, który jednak nie był w stanie nawiązać walki z resztą stawki i w 20 wyścigach wywalczył tylko jeden punkt, kiedy 10. miejsce w Niemczech zajął Kubica.

GPToday wspomniał także, iż Polak może jednocześnie rywalizować w prestiżowym niemieckim cyklu DTM. Ma zasiąść w aucie BMW.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Kubica potwierdził odejście z Williamsa!

Formuła 1: Kubica nie ma wielu opcji

Kubica: Przede wszystkim chcę się nadal ścigać

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement