Menu

Red noses appear on Banksy's Birmingham homeless reindeer mural

Red noses appear on Banksy's Birmingham homeless reindeer mural
Nowy mural Banksy'ego podejmuje temat bezdomności oraz dobroczynności. (Fot. Getty Images)
Banksy's newest reindeer mural appears to have been vandalised days after it appeared in Birmingham's Jewellery Quarter. The vandal added red noses to the reindeer on Monday night.
Advertisement
News available in Polish

Najnowsze graffiti znanego brytyjskiego artysty street art pojawiło się w miniony weekend na ścianie jednego z budynków w dzielnicy Jewellery Quarter. Mural przedstawia dwa renifery ciągnące ławkę, na której śpi bezdomny.

Banksy zamieścił na Instagramie wideo, na którym pokazuje, jak bezdomny mężczyzna o imieniu Ryan mości sobie posłanie na ławce. Tym samym mężczyzna staje się św. Mikołajem, którego brakuje w nawiązującym do świąt graffiti.

"Niech Bóg błogosławi Birmingham. W ciągu 20 minut, kiedy filmowaliśmy Ryana, przechodnie dali mu ciepły napój, dwa batony czekoladowe i zapalniczkę - on o nic nie prosił" - napisał Banksy na Instagramie.

Jednak nie wszyscy docenili dzieło artysty z Bristolu - dziś w nocy ktoś przeskoczył przez barierki chroniące mural i domalował dwóm reniferom czerwone nosy.

W związku z tym, władze jubilerskiej dzielnicy w Birmingham postanowiły zapewnić pracy całodobową ochronę, aby chronić sztukę przed dalszym wandalizmem.

Banksy jest znany z tego, że w swoich pracach podejmuje ważne kwestie społecznie i politycznie. W maju br. stworzył mural w Wenecji, przedstawiający imigranckie dziecko w kamizelce ratunkowej i z racą w dłoni.

Czytaj więcej:

"Brexitowy" mural Banksy'ego zniknął. Mieszkańcy Dover podzieleni

Londyn: Banksy otworzył sklep, do którego nie można wejść

Szympansy w Izbie Gmin: Obraz Banksy'ego z rekordową ceną

Londyn: Banksy "odkryty" po 11 latach

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.01.2020
  GBP 5.071 złEUR 4.268 złUSD 3.873 złCHF 3.991 zł

  Sport


  Advertisement