Menu

Qatar Rally: Przygoński third

Qatar Rally: Przygoński third
Przygoński zajął trzecie miejsce w Rajdzie Kataru. (Foy. Facebook/Kuba Przygoński)
Jakub Przygoński, riding in the Mini for the first time with German pilot Timo Gottschalk, took third place in the Qatar Rally, inaugural elimination of the FIA World Cup. The winner of the recent Dakar Rally Qatar Nasser Al-Attiyah (Toyota) won.
Advertisement
News available in Polish

Do ostatniego etapu trwała zacięta walka o drugie miejsce. Ostatecznie polsko-niemiecka załoga zaledwie o 46 sekund przegrała z Toyotą prowadzoną przez Saudyjczyka Yazeeda Al-Rajhiego.

"Na ostatnim odcinku Rajdu Kataru musieliśmy atakować, by przegonić Yazeeda. Startowaliśmy dwie minuty za nim, strata wynosiła trzy minuty, więc chcieliśmy go dogonić, wyprzedzić, a później jeszcze uciec. Udało się zrealizować plan pod koniec trasy, gdy Yazeed zatrzymał się, żeby zmienić koło. Minęliśmy go i zaczęliśmy szybko uciekać do mety. Zabrakło nam około 40 sekund, żeby z nim wygrać. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa w odcinku i dobrego tempa, które na nim utrzymywaliśmy oraz z trzeciego miejsca w rajdzie" - stwierdził Przygoński.

Przygoński z Gottschalkiem przygotowują się do udziału w przyszłorocznym Rajdzie Dakar.

"Rajd Kataru jest najtrudniejszy pod kątem nawigacyjnym w całym cyklu. Cieszy mnie, że współpraca z Timo układała się bardzo dobrze, zwłaszcza, że był to dla nas pierwszy wspólny rajd. Timo dobrze mnie prowadził i sam przyznał, że miał dużą frajdę z jazdy – o to właśnie chodzi. Jesteśmy zadowoleni z całego rajdu, mimo dwóch przygód z dużą liczbą przebitych opon. Musimy trochę popracować nad ustawieniami zawieszenia, żeby dało się jeszcze szybciej jechać. Za dwa tygodnie wracamy w ten region na zawody Dubai Baja" – dodał kierowca Orlen Teamu.

Rajd Kataru otworzył cykl pięciu eliminacji Pucharu Świata FIA. W ubiegłym roku Przygoński zdobył to trofeum startując z Tomem Colsoulem. Tym razem Belgijski pilot prowadził Holendra Bernharda ten Brinke. Ich Toyota zajęła w Katarze szóste miejsce.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement