Menu

Pound hits post-Brexit low versus US dollar as Trump speaks up

Pound hits post-Brexit low versus US dollar as Trump speaks up
Jaki los czeka teraz brytyjski funt?... (Fot. Thinkstock)
The pound has hit its lowest level against the dollar since the UK voted to leave the EU, amid a sudden strengthening of the US currency.
Advertisement
News available in Polish

W wyniku tych wydarzeń funt osiągnął poziom niższy od tego po czerwcowym referendum – $1,2081 (w stosunku do polskiej waluty dzisiaj - według kursu NBP - funt kosztował 5,04 zł).

Spadek pogłębił wczoraj większy od przewidywanego brytyjski deficyt handlowy. Izba Biznesu poinformowała, że dane liczbowe potwierdzają niewielkie dowody na teorię, że osłabienie funta podwyższa ogólny balans brytyjskiego handlu.

Zwykle spadek wartości funta wpływa pozytywnie na eksport, ponieważ towary te tanieją za granicą.
Neil Wilson, starszy analityk rynku ETX Capital, monitorował ostatni, środowy, spadek brytyjskiej waluty.

„Funt znowu osłabł, pikując poniżej $1,21. Wpływ na to miało wzmocnienie dolara przed konferencją prezydenta-elekta Donalda Trumpa” - poinformował.

Konferencja była najważniejszym wydarzeniem tygodnia, ponieważ rynki spodziewały się, że padną na niej ważne deklaracje dotyczące planów nowej amerykańskiej administracji na najbliższe kilka miesięcy. Tak się jednak nie stało – Trump nie przedstawił żadnych spójnych planów w tym zakresie. Skupił się za to na kwestiach etycznych i rozdzieleniu funkcji prezydenta od prowadzenia biznesu. Nie powiedział nic, czego nie głosił podczas kampanii wyborczej. Dlatego tuż po konferencji nastąpiła przecena amerykańskiej waluty.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement

  Brexit - Key news