Menu

Polish volleyball train, rest and upset

Polish volleyball train, rest and upset
Napięcie rośnie. Na zdjęciu Michał Winiarski (Fot. Getty Images)
Polish volleyball can not wait to compete in the world championships. For now, they train, rest and become familiar with the playing style of their Saturday's opponent - Serbia.
Advertisement
News available in Polish

Dzisiaj zaplanowany jest oficjalny trening dwóch drużyn na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie jutro zostaną zainaugurowane mistrzostwa. Już teraz obiekt jest gotowy i czeka na pierwszych kibiców. Trwają już tylko ostatnie prace, wszystko odbywa się jednak zgodnie z planem.

"Rano siatkarze dostaną jeszcze wolne, zaplanowana jest tylko analiza z podziałem na formacje. Tak naprawdę to chyba wszyscy by chcieli, żeby się to już zaczęło. W drużynie nie ma paniki, ale jest już atmosfera oczekiwania. Każdy z nich wie, że zbliża się coś ważnego. Napięcie rośnie" - informuje rzecznik kadry Mariusz Szyszko.

Zawodnikom nie przeszkadza, że mieszkają na uboczu - w hotelu w Aninie.

"Mamy zapewnienie, że będziemy mieli eskortę policji na mecz otwarcia oraz piątkowy trening, więc nie martwimy się o korki, czy jakieś trudności. W hotelu mamy wszystko, czego potrzebujemy. Pracownicy dbają także o to, by było spokojnie i cicho" - dodał.

Wszyscy są zdrowi, żaden z czternastu polskich siatkarzy nie narzeka na żadne bóle. Wszyscy nie mogą się za to doczekać pierwszego meczu i informacji, na kogo postawi Stephane Antiga w pierwszym spotkaniu przeciwko Serbom.

"Śmiejemy się, że teraz musiałoby urwać komuś rękę, by się przyznał, iż go coś boli" - przyznał Szyszko.

Dzień po meczu z Serbią podopieczni Stephane'a Antigi przeniosą się do Wrocławia. A tam zmierzą się kolejno z Australią (2 września), Wenezuelą (4.09), Kamerunem (6.09) i Argentyną (7.09). Mistrzostwa z udziałem 24 reprezentacji państw zakończą się 21 września, a finał rozegrany zostanie w katowickim Spodku.

W sumie rozegrane zostaną 103 spotkania, a tytułu bronią Brazylijczycy.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement