Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polish handball players just began training camp in Arlamow

Polish handball players just began training camp in Arlamow
Polscy piłkarze ręczni przygotowują się na igrzyska w Rio. (Fot. Getty Images)
Polish handball players started preparation for olympic games in Rio. Main coach Talant Dujszabajew will reaval full list of contestants after that.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Obecnie w Arłamowie szkoleniowiec ma do dyspozycji 22 zawodników. "Nie ma co ukrywać, każdy marzy o tym, aby pojechać do Rio" - podkreślił cytowany na stronie polskiej federacji Michał Jurecki.

Jego brat Bartosz przyznał, że każdy ze szczypiornistów daje z siebie wszystko, zarówno podczas meczów, jak i treningów. "Każdy ma szansę na wyjazd do Brazylii, każdy walczy o swoje marzenia. Jest to bardzo zacięta, ale uczciwa walka" - zapewnił.

Polacy w dniach 10-13 lipca będą mieli wolne. Dzień po ogłoszeniu składu reprezentacja wyleci do Dauhy na dwa mecze towarzyskie z wicemistrzami świata Katarczykami. Po powrocie udadzą się do Kielc, gdzie 28 lipca czeka ich sparing z ukraińskim zespołem Motor Zaporoże. Kolejnego dnia drużyna narodowa złoży ślubowanie olimpijskie w siedzibie PKOl. 30 lipca z kolei odbędzie się drugi sparing z Motorem, tym razem w Legionowie.

Ostatniego dnia lipca biało-czerwoni wylecą do Brazylii. Na miejscu mają już zaplanowany 3 sierpnia mecz testowy z Tunezyjczykami. Rywalizację w turnieju olimpijskim rozpoczną cztery dni później spotkaniem z gospodarzami imprezy. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement