Menu

Poland is an EU transport leader

Poland is an EU transport leader
Słaba kondycja pojazdów w Polsce to "stary problem". (Fot. Getty Images)
Poland has the largest fleet of trucks and buses in the European Union, but there are still a lot of jumble around the country - the Polish daily 'Rzeczpospolita' reports.
Advertisement
News available in Polish

Dziennik, powołując się na raport "Vehicles in use - Europe 2019" stowarzyszenia europejskich producentów pojazdów ACEA, podał, że w naszym kraju zarejestrowana jest największa w Unii, licząca ponad 1,1 mln flota ciężarówek.

"W liczbie autobusów też jesteśmy liderem: na początku 2019 r. było ich 119,5 tys., prawie jedna szósta parku autobusowego w UE. Z kolei liczbą aut dostawczych 2,65 mln tylko nieznacznie mamy ustępować Niemcom (2,72 mln)" - pisze "Rz".

Według gazety, nie możemy się chwalić stanem technicznym aut osobowych. "Średni wiek sięga 14 lat, gdy w UE jest o trzy lata niższy" - czytamy w dzienniku.

W rozmowie z "Rz" Aleksander Kierecki z firmy analitycznej JMK zaznaczył, że kondycja pojazdów w Polsce to stary problem.

"Ciężarówki nieopuszczające naszych granic są mocno wysłużone. A gdy nowe autobusy mają przewoźnicy międzynarodowi oraz miejscy, dzięki dotacjom z UE, to na liniach lokalnych kursują starocie" - przyznał Kierecki, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Czytaj więcej:

Ruszył nowy system opłat drogowych w Czechach

Boris Johnson obiecuje £4,2 mld na transport w Anglii

To już koniec Virgin Trains w UK

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Advertisement