Menu

Polish man could be deported after skirt lifting in Nottingham

Polish man could be deported after skirt lifting in Nottingham
Polak może być deportowany, bo jest poszukiwany również w Polsce. (Fot. Nottinghamshire Live/screenshot)
A man faces deportation after lifting a woman's skirt as she walked across the Old Market Square. City magistrates were told that a European arrest warrant has been issued for Piotr Gudja, 32. He is wanted back in Poland which he left before serving five years in a correction centre.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Do incydentu doszło 16 lipca na Old Market Square w Nottingham. Bezdomny Piotr Gujda został skazany za molestowanie seksualne 19-latki oraz kradzież telefonu komórkowego innej ofierze.

Podczas rozprawy sędziowie usłyszeli, że za 32-latkiem wydany jest Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości w Polsce, gdzie ma do odbycia 5 lat w zakładzie karnym.

Gujda odsiedzi 20 tygodni w brytyjskim więzieniu, a następnie stanie przed Westminster Magistrates' Court, zajmującym się sprawami ekstradycji.

Polak trafił również na 7 lat do rejestru przestępców seksualnych.

“To było nieprzyjemne przestępstwo, wymierzone przeciwko ofierze w miejscu publicznym” - oznajmiła cytowana przez Nottinghamshire Live przewodnicząca składu sędziowskiego, Elizabeth Van Asch.

Według zeznań ofiary, po incydencie Polak śmiał się, twierdząc, że jej spódnica zahaczyła się po prostu o okulary przeciwsłoneczne.

“Według niej, sprawca uważał to za zabawne i śmiał się razem ze swoimi kolegami. Kobieta popłakała się” - argumentowała prokurator Sarah Smith.

Jak dodaje serwis, adwokatka Polaka - Nikki Carlisle - tłumaczyła, że cała sytuacja była zwykłym nieporozumieniem, a uniesienie spódniczki i fizyczny kontakt przypadkowe.

Polak, który jak przypomniano w sądzie miał na swoim koncie dodatkowo £1 471 mandatów za jazdę bez biletu środkami komunikacji publicznej, nie przyznał się do winy.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement