Menu

Petition to make Kobe Bryant the new NBA Logo

Petition to make Kobe Bryant the new NBA Logo
Pod petycją złożono już prawie 3 miliony podpisów. (Fot. Getty Images)
Almost 3 million people have signed an online petition for the change in the wake of the legendary Bryant's death on Sunday in a helicopter accident at the age of 41.
Advertisement
News available in Polish

Zbiórka podpisów prowadzona jest na stronie change.org, a jej pomysłodawca chciałby "unieśmiertelnić Bryanta w nowym logo NBA". Obecne nie było ono modyfikowane od 50 lat. Niedawno doszło do jedynie kosmetycznej zmiany czcionki użytej w logo.

"Moim początkowym celem było uzyskanie tylko 100 podpisów" - napisał na stronie głównej Nick Moghtader, mieszkaniec Vancouver. Teraz założeniem jest osiągnięcie trzech milionów.

Obecne logo National Basketball Association przedstawia sylwetkę innego świetnego zawodnika tej ligi Jerry'ego Westa.

41-letni Bryant zginął w niedzielę w katastrofie śmigłowca na wzgórzu w Calabasas. Śmierć poniosło łącznie dziewięć osób, w tym jego 13-letnia córka Gianna. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, ale wiele wskazuje na to, że przyczyniły się do niego trudne warunki pogodowe (w miejscu katastrofy widoczność była mocno ograniczona przez mgłę).

Obecnie prowadzone są różne przesłuchania, w tym kontrolerów ruchu lotniczego, w celu ustalenia okoliczności wypadku. Raport końcowy, jak zaznaczono, może powstać w ciągu 12 do 18 miesięcy.

Samolot nie miał czarnej skrzynki, ponieważ nie są wymagane w tego typu śmigłowcach. Nie posiadał także rekomendowanego systemu ostrzegania przed zbyt małą odległością od ziemi.

Śmierć legendy koszykówki, który przez 20 lat grał w drużynie Lakers, pogrążyła Los Angeles i cały świat sport w smutku. Bryant był pięciokrotnym mistrzem ligi NBA (2000-2002, 2009-2010) i dwukrotnym mistrzem olimpijskim z reprezentacją USA (2008, 2012).

Czytaj więcej:

Kobe Bryant nie żyje. Zginął w katastrofie helikoptera

Liga NBA: Mavericks uczcili pamięć Bryanta zastrzegając numer 24 na koszulce

We włoskim Reggio Emilia będzie plac Kobego Bryanta

Kibice wykupili wszystkie pamiątki związane z Bryantem

Puchar Włoch: Milan złożył hołd Bryantowi i awansował do półfinału

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Advertisement