Menu

Petition: Stop shops opening on Boxing Day

Petition: Stop shops opening on Boxing Day
Pracownicy handlu muszą przygotować się na bardzo wymagający okres - w Wielkiej Brytanii ruszyła przedświąteczna gorączka, która szybko się nie skończy. (Fot. Getty Images(
People are calling for families to be allowed to spend Christmas together, not working!
Advertisement
News available in Polish

Jak zwracają uwagę specjaliści od handlu, Boxing Day (26 grudnia) to bardzo ważny pod względem ekonomicznym dzień i większość sklepów nie zdecyduje się na zamknięcie w tym okresie tylko po to, aby pracownicy mogli mieć wolne. 

Aby stawić czoło rosnącej presji społecznej, niektóre sieci sklepów oferują pracownikom dodatkowe bonusy za pracę podczas świąt.

Autorzy petycji zwrócili z kolei uwagę, że "czasu spędzonego podczas świąt z rodziną nie da się przeliczyć na pieniądze". Podali również przykład sieci Home Bargains, która ogłosiła, że podczas Boxing Day zamknie wszystkie sklepy, aby pracownicy mieli wolne. Aby uwiarygodnić swoje zamiary, sieciówka dodała, że wszyscy pracownicy będą mieć zapłacone za ten dzień nieobecności w pracy.

Jak wskazują eksperci od handlu, mieszkańcy UK robią zakupy nawet podczas drugiego dnia świąt. (Fot. Getty Images)

Internauci wzywają w mediach społecznościowych innych detalistów, aby rozważyli podobny ruch. "Pracuję w Sainsbury's i dla wszystkich jest to normalny dzień pracujący. Dlaczego nie możemy spędzić tego dnia z rodzinami w domu?" - wskazał internauta Graham Stevens.

"Pracownicy handlu zasługują na więcej wolnego czasu z rodziną, ponieważ pracują naprawdę ciężko aż do samego Bożego Narodzenia" - dodała z kolei Jessica Elias. 

Petycję można podpisać na oficjalnej stronie Change.com. 

Czytaj więcej:

Londyn: Mikołaj w Harrodsie "tylko dla dzieci z bogatych rodzin"

Londyn gotowy na święta. Zapalono świąteczne lampki na Regent Street

Darmowa cola lub bezalkoholowe piwo dla kierowców w UK

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement