Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Paddy Lowe finally leaves Williams F1 team after lengthy absence

Paddy Lowe finally leaves Williams F1 team after lengthy absence
Do brytyjskiej ekipy Lowe dołączył w 2017 roku przechodząc z Mercedesa. (Fot. Getty Images)
Williams Formula 1 chief technical officer Paddy Lowe's departure has finally been confirmed after a leave of absence that began before the start of the 2019 season.
Advertisement
News available in Polish

"Po dokładnych przemyśleniach stwierdziłem, że mój powrót do pracy w Williamsie nie jest możliwy" - poinformował Lowe w oświadczeniu.

Jego pozycja została zachwiana po tym, jak nie ukończono prac nad bolidem przed rozpoczęciem lutowych testów w Barcelonie, które poprzedzały sezon 2019. Auto zostało oddane do użytku z dwudniowym opóźnieniem, a podczas próbnych jazd w Hiszpanii było najwolniejsze.

Do brytyjskiej ekipy Lowe dołączył w 2017 roku przechodząc z Mercedesa. Jednak już w poprzednim sezonie samochód, który był pierwszym przygotowywanym pod jego nadzorem, nie był konkurencyjny wobec pozostałych w stawce.

Williams w mistrzostwach świata 2018 zdobył tylko siedem punktów, a w ośmiu wyścigach obecnej edycji Kubica i Brytyjczyk George Russell nawet raz nie zajęli punktowanego miejsca, czyli w czołowej dziesiątce

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Advertisement