Menu

PM Johnson says most important trade deal is with the EU

PM Johnson says most important trade deal is with the EU
Johnson: "Najważniejsze jest porozumienie z naszymi przyjaciółmi i partnerami po drugiej stronie kanału La Manche". (Fot. Getty Images)
British Prime Minister Boris Johnson said on Tuesday that the most important free trade deal that Britain needed to strike was with the European Union.
Advertisement
News available in Polish

"Najważniejsza umowa, jaką potrzebujemy zawrzeć, to porozumienie o wolnym handlu z naszymi przyjaciółmi i partnerami po drugiej stronie kanału La Manche" - podkreślił Johnson w wywiadzie dla Sky News.

Szef brytyjskiego rządu odniósł się też do przyszłej umowy o wolnym handlu między jego krajem a USA. "Z mojego doświadczenia wynika, że Amerykanie to bardzo twardzi negocjatorzy, zawrzemy z nimi świetną umowę, która otworzy drogę do zdobycia szans przez firmy, a zwłaszcza firmy usługowe, w USA" - stwierdził. Dodał, że spodziewa się trudnych rokowań, wyraził jednak przekonanie, że "osiągniemy cel".

Wczoraj przebywający w Londynie John Bolton, doradca prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, oświadczył, że Waszyngton "chce być pomocny w Brexicie" i entuzjastycznie poprze Brexit bezumowny, jeśli tak zdecyduje Londyn

Gdy Johnson 24 lipca zastąpił na stanowisku premiera Theresę May, media oceniały, że może to doprowadzić do zacieśnienia sojuszu między Wielką Brytanią a USA, a - po Brexicie - w stosunkach międzynarodowych Londyn będzie się skupiał na zbliżeniu z Waszyngtonem. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Advertisement