Menu

Norwegian media: "Now we are waiting for a Polish-Norwegian thriller"

Norwegian media: "Now we are waiting for a Polish-Norwegian thriller"
Pozostał już tylko jeden konkurs, który zapowiada się jako polsko-norweski pojedynek. (Fot. Getty Images)
The third competition of the 4-Hills-Tournament in Innsbruck was named in Norway 'the Saturday of miracles' after Marius Lindvik's victory, loss of the lead in the general scoring by favorite Ryoyu Kobayashi and taking him by Dawid Kubacki.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Teraz pozostał już tylko jeden konkurs, który zapowiada się jako polsko-norweski pojedynek, którego stawką jest wygrana w TCS" - skomentowały norweskie media.

"Czy Lindvik będzie autorem sensacji i po 13 latach od zwycięstwa Andersa Jacobsena w sezonie 2006/2007 Norweg ponownie wygra TCS"? - pyta dziennik „Verdens Gang". Gazeta skomentowała, że "w tym najważniejszym dla niego momencie pozostała pogoń za silnym Kubackim, którego musi upolować, aby wygrać".

Kanał telewizji TV2 nazwał 21-letniego Lindvika "nową kometą skoków narciarskich", lecz zwrócił uwagę na jego młody wiek i "stosunkowo duże doświadczenie Kubackiego": "Lindvik nieoczekiwanie wyprzedził Kobayashiego i Karla Geigera i znajduje się teraz na drugim miejscu tracąc dziewięć punktów do Kubackiego".

Kanał NRK nazwał obecny TCS jednym z najbardziej emocjonujących turniejów od bardzo wielu lat. "Nie pamiętam, kiedy oglądałem coś podobnego" - ocenił Johan Remen Evensen, były reprezentant Norwegii, a obecnie komentator telewizyjny.

Dziennik "Dagbladet" stwierdził, że dramat Kobayashiego i jego nieoczekiwane 14. miejsce w Innsbrucku zmienił kompletnie układ sił: "Ostatni konkurs będzie thrillerem po tym, jak Lindvik wygrywając drugi konkurs doprowadził Norwegię do gorączki".

"Aftenposten" skomentował, że "w Innsbrucku byliśmy świadkami sensacji w postaci słabych skoków faworytów Kobayashiego i Geigera, a tylko równy Kubacki pokazał jak poważnym jest zagrożeniem".

"Po nieudanych skokach Kobayashiego Kubacki pokazał po raz trzeci formę i siłę i zasłużenie założył żółty plastron, lecz marzenie Lindvika jeszcze żyje, tak że w Bischofshofen będziemy mieli wyjątkowo ciekawy konkurs" - napisał portal „Nettavisen".

Trener Norwegów Alexander Stoeckl przyznał na antenie TV2, że po drugim zwycięstwie Lindvika uronił kilka łez. "To był dla mnie wyjątkowo emocjonujący moment. Teraz Marius stoi przed wielką szansą. Do Kubackiego traci 9,1 punktu. Jest to dużo i mało, więc do następnego konkursu podejdzie z nastawieniem - wszystko albo nic" - podkreślił Stoeckl.

Czytaj więcej:

TCS: Kubacki trzeci w Ga-Pa, zwycięstwo Lindvika

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w Innsbrucku i objął prowadzenie w Turnieju Czterech Skoczni

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement