Menu

Nightclub collapse kills two in South Korea

Nightclub collapse kills two in South Korea
W czasie zabawy zawaliła się górna kondygnacja klubu, przygniatając ludzi znajdujących się poniżej. (Fot. BBC/screenshot)
Two people have died and more than 17 were injured, after an internal balcony collapsed at a nightclub in the South Korean city of Gwangju early on Saturday, the local fire service says
Advertisement
News available in Polish

Jak informuje agencja Reuters, zabitymi są obywatele Korei Południowej. Wśród rannych jest ośmioro zagranicznych sportowców, z czego siedmioro doznało drobnych obrażeń, a jedna osoba pozostała w szpitalu w celu leczenia obrażeń nóg.

Z informacji agencji Yonhap z Korei Południowej wynika, że troje rannych sportowców pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, dwoje z Nowej Zelandii, a po jednym z Włoch, Holandii i Brazylii. Wszyscy, z wyjątkiem Brazylijczyka, są zawodnikami piłki wodnej.

W klubie świętowano po zakończonej w piątek rywalizacji w mistrzostwach świata waterpolistek. Kobieca reprezentacja USA obroniła tytuł, pokonując w finale Hiszpanię. Brąz zdobyły Australijki.

W czasie zabawy zawaliła się górna kondygnacja klubu, przygniatając ludzi znajdujących się poniżej.

Jak poinformował szef tamtejszej straży pożarnej, w czasie dramatycznych wydarzeń w klubie znajdowało się około 370 osób. "Uważamy, że drugi poziom mógł się załamać, ponieważ było na nim zbyt wielu ludzi. To mała przestrzeń. Nie jest to miejsce, w którym może być wiele osób" - stwierdził.

Funkcjonariusz policji w Gwangju przekazał Reuterowi, że dwóch współwłaścicieli i dwóch pracowników w nocnym klubie było przesłuchiwanych w kwestii ewentualnej nielegalnej rozbudowy i renowacji w nocnym klubie, a także legalności jego licencji.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement