Menu

NFL: London to host four International Series games in 2017

NFL: London to host four International Series games in 2017
Rozgrywki NFL są coraz popularniejsze nad Tamizą. (Fot. Getty Images)
London will host four NFL games in 2017, with the full set of fixtures to be announced on Tuesday. The Miami Dolphins will play the New Orleans Saints in one of those contests as part of the NFL's International Series.
Advertisement
News available in Polish

Władze ligi za oceanem są zadowolone ze wzrostu popularności rozgrywek NFL w Londynie w ostatnich latach - na trzy mecze w 2015 i 2016 r. wyprzedano bilety w komplecie i dlatego zdecydowały się na zwiększenie liczby spotkań.

Najczęściej areną zmagań jest legendarne Wembley, ale jeden z meczów rozegrano na obiekcie Twickenham - największym stadionie rugby w Wielkiej Brytanii (82 000 miejsc). Po meczach NFL murawa na Wembley pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia. W 2014 roku krytykował jej stan po takim widowisku ówczesny trener piłkarskiej reprezentacji Anglii Roy Hodgson przed meczem "Lwów Albionu".

Do goszczenia futbolistów aspiruje także wznoszony obecnie stadion Tottenhamu na 61 tys. miejsc, który ma być gotowy w sezonie 2018/19.

"Londyn jest zadziwiającym, wspaniałym miastem. Mamy niesamowite wsparcie od kibiców, burmistrza Khana, przedstawicieli innych władz i biznesu. Stąd decyzja o zrobieniu kolejnego kroku, czyli dodaniu czwartego meczu" - wyjaśnił komisarz ligi Roger Goodell.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement