Menu

Michał Kwiatkowski will not perform in the Tour de Pologne

Michał Kwiatkowski will not perform in the Tour de Pologne
Kwiatkowski: "Po przejechaniu Tour de France jest mi potrzebny odpoczynek i regeneracja". (Fot. Getty Images)
Last year's winner Michał Kwiatkowski (Ineos) will not take part in the 76th Tour de Pologne.
Advertisement
News available in Polish

"Nie jestem człowiekiem, który lubi zmieniać plany, ale przyszedł właśnie ten moment. Kocham Tour de Pologne, a wspomnienia z ubiegłego roku są wciąż żywe, ale jednak w tej edycji niestety nie wystąpię" - napisał Kwiatkowski.

Kilka dni temu polski zawodnik na 83. miejscu zakończył start w Tour de France. W prestiżowej imprezie zwyciężył jego kolega klubowy Egan Bernal. Wkład Kwiatkowskiego w sukces Kolumbijczyka był mniejszy niż w dwóch ostatnich latach, gdy pomógł wygrać "Wielką Pętlę" Chrisowi Froome'owi i Geraintowi Thomasowi.

"Teraz już wiem, tuż po przejechaniu Tour de France, że jest mi potrzebny odpoczynek i regeneracja. Mój organizm domagał się tego od dawna. Jak dotąd to nie jest wymarzony sezon i to chyba dobry moment na refleksję i trochę przemyśleń. Wierzę, że wkrótce znów będę się cieszył z jazdy rowerem, a wtedy na pewno łatwiej będzie walczyć o kolejne zwycięstwo w którymś z wielkich wyścigów" - dodał polski kolarz.

Polski wyścig odbędzie się 3-9 sierpnia na trasie z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej i z udziałem dwóch biało-czerwonych drużyn - reprezentacji oraz ekipy CCC. Udział potwierdził m.in. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe).

"Udanego Tour de Pologne dla wszystkich! To bardzo trudna decyzja i będzie mi brakowało tego niesamowitego uczucia - ścigania przed polskimi kibicami. Będę oglądał wyścig i mam nadzieję, że moi koledzy zrobią świetne widowisko" - podsumował Kwiatkowski.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 09.07.2020
  GBP 4.991 złEUR 4.474 złUSD 3.949 złCHF 4.208 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement