Menu

'Miami or Las Vegas' top list of potential F1 venues, says Carey

'Miami or Las Vegas' top list of potential F1 venues, says Carey
Zainteresowanie wyścigami F1 w USA jest coraz większe. (Fot. Getty Images)
Liberty Media supremo Chase Carey has confirmed that adding another United States Grand Prix remains high on the agenda for the company, stating that destination cities such as Miami or Las Vegas are continuing to be explored.
Advertisement
News available in Polish

Organizatorzy po konsultacji z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) początkowo proponowali, aby tor powstał w okolicach nabrzeża i portu. Projekt, który był już gotowy i pozytywnie oceniony przez ekspertów, nie został jednak zaakceptowany przez władze miasta i mieszkańców.

To spowodowało, że lokalizację obiektu przeniesiono w rejon stadionu piłkarskiego Hard Rock, na tereny będące w gestii promotora RSE Ventures. Nowa lokalizacja nie została zakwestionowana, obecnie trwają prace projektowe.

"Zainteresowanie wyścigami F1 w USA jest coraz większe, dlatego poważnie rozważamy rozszerzenie kalendarza o Miami. Oczywiście wiążę się to z wieloma problemami, ale generalnie podejście władz do Formuły jest pozytywne. Dzisiaj jednak jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretach, projekt kalendarza na nowy sezon planujemy przedstawić w najbliższych tygodniach, wtedy wszystko będzie wiadomo" - dodał Carey.

Właściciele F1, Libery Media już w ubiegłym roku zapowiadali, że planują zwiększenie rund mistrzostw świata. Nieoficjalnie mówiło się nawet o rozszerzeniu z 21 tegorocznych do 25 w 2021 roku. Propozycja nie spotkała się z poparciem ze strony większości kierowców, skrytykowali ją m.in. mistrzowie świata - aktualny i były, tj. Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) i Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari).

"Spodziewamy się, że liczba wyścigów wzrośnie w ciągu kilku przyszłych lat. Oczywiście jest pewien limit, którego nie przekroczymy, ale zainteresowanie F1 w wielu krajach rośnie, stąd nasze działania" - przyznał dyrektor generalny.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement