Menu

Messi's hometown offers emotional trip to his childhood

Messi's hometown offers emotional trip to his childhood
Juan Santiago - to on uczył Messiego w szkole WF-u. (Fot. Getty Images)
Rosario, the hometown of Lionel Messi, gives fans a chance to get to know the childhood of the Barcelona player even better and organizes trips in his footsteps. There are 10 stops on the route, including his former home, school and club where he made his first steps in football.
Advertisement
News available in Polish

Historie opowiadane podczas wycieczki, w której udział jest darmowy, za pomocą aplikacji można przetłumaczyć na kilka języków. Uczestnicy dowiedzą się m.in. o tym, że Messi jako dziecko często jeździł na rowerze z kolegami, budował twierdze z gałęzi i kamieni, bawił się w chowanego, a także sporadycznie podkradał cytryny od sąsiada na lemoniadę.

Trasa wiedzie m.in. obok domu, w którym przed laty mieszkała rodzina słynnego piłkarza. Przy budynku nie ma żadnej informacji na ten temat, ale w sąsiedztwie nie brakuje kolorowych malowideł dedykowanych gwiazdorowi "Barcy".

Kostki chodnikowe z kolei pomalowane są na biało i niebiesko, czyli w kolorach argentyńskiej flagi, a na nich widnieje czarna "10" - to numer na koszulce Messiego. Jego sąsiedzi i znajomi chętnie dzielą się wspomnieniami dotyczącymi sześciokrotnego laureata Złotej Piłki.

"Leo był normalny, taki jak wszyscy. Wychodziliśmy na ulice z wodnymi bombami i rzucaliśmy nimi w autobusy" - opowiadał Diego Vallejos, jeden z kolegów Messiego z dzieciństwa.

Wycieczka to pomysł władz Rosario, które chciały w ten sposób uhonorować swojego słynnego mieszkańca, a jednocześnie podkreślić rolę tego miasta w życiu 32-letniego zawodnika. Rodzina piłkarza nie brała udziału w organizowaniu tego przedsięwzięcia.

Niedawno otwarto muzeum poświęcone zasłużonym sportowcom pochodzącym z Rosario. Jeden z działów poświęcony jest Messiemu. Ojciec piłkarza obiecał przekazać tam kolejne pamiątki związane z jego synem. Jak na razie są tam m.in. zdjęcie uśmiechniętego małego Lionela i jego karta piłkarza akademii Newell's Old Boys.

"To w tym miejscu wszystko się zaczęło" - zaznaczył pracujący w niej Lisandro Conte. Messi wciąż powtarza, że to właśnie w tym klubie chciałby zakończyć karierę.

Akademia Newell's Old Boys - to w tym miejscu wszystko się zaczęło. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Barcelona w nowych koszulkach podczas hitu z Atletico

Liga hiszpańska: Barcelona powróciła na pozycję lidera

Złota Piłka dla Messiego. Lewandowski w najlepszej dziesiątce!

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Advertisement