Messi fails in the national team? Today's chance for a second chance

Lionel Messi (Fot. Getty Images)
Lionel Messi, who missed the penalty, was made the main blame for Argentina's 1: 1 draw with Iceland's debut in the World Cup. Today, however, it will not be easy to buy wine. 'Albicelestes' will face Croatia on that day.

Po inauguracji rywalizacji w grupie D odżyły oceny, że Messi w drużynie narodowej, a Messi w Barcelonie to dwóch zupełnie innych zawodników i przypominano, że następca Diego Maradony często w reprezentacji zawodzi. Jego słaba gra mocno kontrastuje z tym, co pokazuje na mundialu jego odwieczny rywal - Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w dwóch meczach zdobył już cztery bramki.

Chorwaci natomiast są w znacznie lepszych nastrojach niż Argentyńczycy, bo pokonali Nigerię 2:0 i pozostawili po sobie dobre wrażenie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu polskiego w Niżnym Nowogrodzie.

Dzisiaj odbędą się także dwa mecze w grupie C. Drużyny, które mundial zaczęły od zwycięstw zmierzą się w nich z ekipami niemającymi na koncie punktów.

Duńczycy na inaugurację pokonali Peru 1:0, choć w powszechnej opinii swoją postawą nie zasłużyli na wygraną. W Samarze (godz. 14) zagrają z Australijczykami. Piłkarze z Antypodów przeciwnie - pozostawili po sobie dobre wrażenie w pojedynku z Francuzami, ale zeszli z boiska pokonani (1:2).

"Trójkolorowi" uchodzą za jednych z faworytów mundialu - choćby ze względu na najdroższą kadrę, jak wyliczyła jedna z fundacji powiązanych z FIFA. Jednak po wygranej w kiepskim stylu z Australią zespół dosięgły słowa krytyki.

Teraz Francja zagra z zespołem Peru, w którym po meczu z Danią panują sprzeczne uczucia. Duma z tego, co zaprezentowała drużyna trenera Ricardo Gareki i radość z powrotu na mundial po 36 latach mieszają się z rozczarowaniem porażką, zwłaszcza wobec niewykorzystania rzutu karnego przez Christiana Cuevę przy stanie 0:0.

Chorwacja
53' Ante Rebić
80' Luka Modrić
90+1' Ivan Rakitić
Mecz 39
St. Peterburggodz. 19:00 (UK)
26 June
Nigeria
1:2
Argentyna
51' Victor Moses (K)
14' Lionel Messi
86' Marcos Rojo
Mecz 49
Kazangodz. 16:00 (UK)
30 June
Francja
4:3
Argentyna
13' Antoine Griezmann