Manchester City return to winning ways against Crystal Palace but still Pep Guardiola bemoans VAR in

Gabriel Jesus (po prawej) strzelił pierwszą bramkę dla Man City. (Fot. Getty Images)
Champions Manchester City narrowed the gap on Premier League leaders Liverpool with a comfortable victory over Crystal Palace at Selhurst Park. Two weeks on from a surprise defeat by Wolves, Pep Guardiola's side made a blistering start to proceedings but had to wait until the 39th minute for the breakthrough to arrive, as Gabriel Jesus met Bernardo Silva's cross with a clever, flicked header.

Losy meczu wicelidera rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W 39. minucie bramkę dla City zdobył Gabriel Jesus, a po chwili podwyższył David Silva.

Podopieczni Pepa Guardioli mają obecnie 19 punktów. Liderem z kompletem punktów jest Liverpool, który dzisiaj stanie przed szansą wyrównania rekordu 18 kolejnych zwycięstw w Premier League i zmierzy się ze swoim odwiecznym rywalem - dopiero 14. obecnie w tabeli Manchesterem United. Rekord w 2017 roku ustanowił Manchester City.

Na trzecie miejsce w tabeli awansował w sobotę Leicester City, który wygrał u siebie 2:1 z Burnley FC, a na czwarte Chelsea (oba zespoły po 17 pkt). Londyńczycy dzięki bramce Marcosa Alonso w 73. minucie pokonali na swoim stadionie Newcastle United 1:0.

Southampton, z Janem Bednarkiem grającym cały mecz, zremisował na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 1:1. Zajmujący 17. lokatę "Święci" przerwali serię trzech porażek z rzędu.

Dziesiąty West Ham United, bez kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego, uległ na wyjeździe Evertonowi 0:2.