Menu

Malysz: This competition was unsuccessful

Malysz: This competition was unsuccessful
Adam Małysz krytycznie odniósł się do udziału Polaków we wczorajszym konkursie. (Fot. Facebook/Adam Małysz)
'For us, these competitions were unsuccessful, the worst in the season, we did not have a representative in the top ten' - Adam Małysz wrote on Facebook, assessing yesterday's World Cup competition in ski jumping in Oslo, Norway.
Advertisement
News available in Polish

Najlepszy z Polaków Kamil Stoch uplasował się na 13. pozycji.

"Polacy prezentowali się dzisiaj słabiej niż zwykle. Ich skoki nie były najlepsze. W drugiej serii tylko Kuba Wolny skoczył porównywalnie do tego, co pokazał w pierwszej. Pozostali Kamil Stoch, Piotrek Żyła i Dawid Kubacki wypadli gorzej. Szczególnie u Kamila zawiodły nogi. Odbijał się z progu wszystkim, tylko nie nogami. Sądzę, że jeszcze odreagowywał wczorajszą drużynówkę, bo zdecydowanie nie był to Stoch, jakiego znamy. Uważam jednak, że nie ma powodów do paniki.

Już jutro kolejny etap turnieju Raw Air, zawody w Lillehammer, gdzie nasi zawodnicy czują się zdecydowanie lepiej. I takich też wyników się spodziewam" - napisał słynny przed laty skoczek, a obecnie dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Małysz pogratulował Japończykowi Ryoyu Kobayashi zwycięstwa w klasyfikacji generalnej PŚ.

"Royou Kobayashi zapewnił sobie Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po dzisiejszym konkursie w Oslo już nikt nie wyprzedzi Japończyka. Gratulacje i słowa uznania! Na początku sezonu nie wierzyłem, że uda mu się tego dokonać" - dodał Małysz.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement