Menu

Małysz: Stocho does not have the pleasure of jumping

Małysz: Stocho does not have the pleasure of jumping
Wczoraj Stoch był najsłabszym ogniwem polskiej drużyny. (Fot. Getty Images)
Adam Małysz admitted that yesterday's team competition of the World Cup in Vikersund - in which the Poles took fourth place - showed that the crisis of Kamil Stoch continues.
Advertisement
News available in Polish

Mocnymi punktami biało-czerwonych byli Piotr Żyła i Jakub Wolny. Nieco zawiódł Dawid Kubacki, który miał słabszą pierwszą próbę, ale najsłabszym ogniwem okazał się jednak tego dnia najbardziej utytułowany spośród biało-czerwonych Stoch.

Przed ostatnią kolejką podopieczni trenera Stefana Horngachera zajmowali trzecie miejsce, ale trzykrotny mistrz olimpijski wylądował zaledwie na 200. metrze, przegrał bezpośredni pojedynek w drugiej serii ze Stefanem Kraftem o 52,8 pkt i Polacy spadli kosztem Austriaków na czwartą lokatę.

Triumfowali Słoweńcy, którzy poprzednio z sukcesu w tej konkurencji cieszyli się w 2016 roku. "Po trzech latach przerwy Słoweńcy wygrywają zawody drużynowe. Tymczasem my znów tuż za podium. Fantastyczne skoki Piotrka Żyły i bijącego rekordy życiowe Kuby Wolnego nie wystarczyły. Ci, którzy powinni być liderami zespołu, a więc Dawid Kubacki i Kamil Stoch, dziś zaprezentowali się słabiej. Dawid poprawił się w drugiej serii, ale Kamil ciągle nie skacze tak, jak potrafi" - podsumował na Facebooku Małysz.

Były skoczek wskazał także, co - według niego - jest przyczyną słabszych wyników Stocha i kiedy zaczęły się jego problemy. "Brakuje mu luzu i nie odczuwa przyjemności skakania czy latania. Tak jest od Oslo, gdzie mu nie szło. To, co oglądamy teraz, jest - moim zdaniem - efektem tamtych wydarzeń. Widać, że Kamil jest spięty, próbuje walczyć, ale nie wychodzi" - zaznaczył.

Przed tygodniem w Oslo Stoch zajął 13. miejsce w zawodach indywidualnych, a później był czwarty w Lillehammer i 17. w Trondheim.

Dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN liczy, że 31-letni zawodnik wkrótce upora się ze swoimi kłopotami. "Pozostaje mieć nadzieję, że szybko upora się z tym problemem. Liczę też, że uda nam się obronić przewagę nad Niemcami w Pucharze Narodów. Do końca sezonu zostały cztery konkursy: trzy indywidualne i jedna drużynówka" - przypomniał.

Biało-czerwoni wciąż prowadzą w tej klasyfikacji, a wczoraj Niemcy zmniejszyli dystans do 370 pkt.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement