Menu

Malmoe refused to transfer the Ibrahimovic monument to Milan

Malmoe refused to transfer the Ibrahimovic monument to Milan
Pomnik piłkarza odsłonięto w październiku ub. roku. (Fot. Getty Images)
Malmoe authorities strongly refused to move the monument of Zlatan Ibrahimovic to Milan, as proposed by the mayor of the Italian city of Giuseppe Sala.
Advertisement
News available in Polish

Odsłonięty 8 października przed stadionem Malmoe FF pomnik urodzonego w tym mieście piłkarza był czterokrotnie niszczony po tym, jak w listopadzie kupił pakiet akcji sztokholmskiego Hammarby.

Kibice od tamtej pory nazywają go zdrajcą i sprzedawczykiem. Nie chcą pomnika w Malmoe i zapowiedzieli, że będzie niszczony do końca świata.

Rzeźba znajduje się obecnie w magazynach miasta, została już naprawiona i teraz trwają dyskusje gdzie zostanie ustawiona ponownie. Stadion przed którym stała nie wchodzi w rachubę ze względu na ryzyko ponownego zniszczenia i znajdzie się prawdopodobnie wewnątrz jednego z budynków publicznych.

Wykonana z brązu i pozłocona ma o wysokość 2,7 metra, a razem z podstawą z czerwonego granitu 3,5 metra. Całość waży osiem ton.

Statuetkę zdewastowano dość szybko... (Fot. Getty Images)

Giuseppe Sala zaproponował, że jego miasto zapłaci „każdą sumę" za rzeźbę jak i jej transport – Ibrahimovic jest w Mediolanie kochany i to zarówno przez kibiców AC Milan, gdzie gra obecnie jak i Interu, w którym występował w latach 2006-2009. "Jeżeli jest niechciany w swoim rodzinnym mieście to chętnie damy mu nowy przyjazny dom pełen miłości" - oświadczył.

W czwartek Frida Trollmyr z władz Malmoe powiedziała na antenie telewizji publicznej SVT, że przeniesienie rzeźby nie jest do żadnych negocjacji - "Zlatan Ibrahimovic jest wielkim synem naszego miasta i zawsze nim będzie bez względu na to, że obecnie nie przez wszystkich mieszkańców jest lubiany. Jego miejsce jest tutaj i na zawsze".

Sam piłkarz poproszony przez SVT komentarz odpowiedział w swoim stylu – "moje pomniki powinny stać na całym świecie".

Czytaj więcej:

Media: Ibrahimovic dostał ofertę z Milanu

Rzeźba Ibrahimovica obok posągu Strindberga

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement