Menu

London mayoral candidates' offers to host 2020 Olympics get mixed Twitter response in Japan

London mayoral candidates' offers to host 2020 Olympics get mixed Twitter response in Japan
W Japonii zanotowano już ponad 700 przypadków koronawirusa. (Fot. Getty Images)
Discussions surrounding proposals that London take over hosting the Tokyo 2020 Olympics lit up Twitter on Feb. 20, following a tweet by a candidate for the U.K. capital's mayor race that claimed the city would be ready if issues around the coronavirus outbreak made it necessary.
Advertisement
News available in Polish

"Londyn może być gospodarzem igrzysk w 2020 roku. Dysponujemy infrastrukturą i doświadczeniem, a ze względu na epidemię koronawirusa świat może nas potrzebować. Dopilnuję, by Londyn był gotowy pomóc" - oświadczył Bailey.

Na te słowa zareagowała od razu Koike. Wypowiedź Anglika nazwała niewłaściwą i zapewniła, że przygotowania idą zgodnie z planem, a o odwołaniu czy przełożeniu nie ma w tej chwili mowy.

Także Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaznaczył, że ma pełne zaufanie do organizatorów i do tego, w jaki sposób próbują radzić sobie z szerzącym się koronawirusem.  "Chcemy, by wszyscy czuli się bezpiecznie" - zapewnił rzecznik prasowy japońskiego rządu Yoshihide Suga.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych w Chinach kontynentalnych potwierdzono dotychczas ponad 75 tys. przypadków zakażenia i ponad 2 000 zgonów spowodowanych wirusem. 

W Japonii zanotowano już ponad 700 przypadków koronawirusa. To także dlatego postanowiono odwołać wszystkie halowe wydarzenia sportowe zaplanowane w Tokio w najbliższych trzech tygodniach.

Czytaj więcej:

Wirusolog: Gdyby igrzyska w Tokio miały rozpocząć się jutro, to by się nie odbyły

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Advertisement