Legendary motorcyclist Angel Nieto seriously injured in an accident

Nieto (po prawej)jest uznawany za jednego z najlepszych motocyklistów w historii.(Fot. Getty Images)
One of the most successful athletes in the history of motorcycle racing Spaniard Angel Nieto is badly injured after a quad bike accident. The event took place in Ibiza, where 13-times world champion.

Jak podają miejscowe media 70-letni motocyklista hamował na jednej z ulic, czego nie zauważyła kobieta jadąca za nim samochodem. Po uderzeniu Nieto spadł z quada i doznał ciężkich obrażeń głowy. Został przetransportowany do szpitala, gdzie natychmiast wzięto go na stół operacyjny.

Nieto od wielu lat mieszka na Ibizie. Największe sukcesy świętował w latach 1969-84. Jest uznawany za jednego z najlepszych motocyklistów w historii.

Specjalizował się w klasach motocykli o małej pojemności: 50, 80 i 125 cm3. Wygrał 90 wyścigów, 139 razy stawał na podium, wywalczył 16 pole positions, wykręcił 63 najszybsze okrążenia wyścigu i 13 razy był mistrzem świata w tych klasach.