Menu

Kubica with the weakest time of the morning tests

Kubica with the weakest time of the morning tests
Kubica przejechał dzisiaj 48 okrążeń. (Fot. Getty Images)
Robert Kubica from the Williams team got the worst time in the group of drivers who tested F1 Formula 1 cars on the Catalunya circuit near Barcelona on Thursday morning.
Advertisement
News available in Polish

Wracający po ośmiu latach do roli pełnoprawnego kierowcy F1 34-letni Polak pojawił się na torze jako jeden z pierwszych. Na trybunach towarzyszyła mu biało-czerwona flaga z napisem "Forza Robert".

Pierwsze okrążenia Kubica przejechał wolno, a za przednimi kołami jego bolidu była zamontowana kratka z czujnikami mierzącymi ustawienia aerodynamicze modelu FW42.

W sumie dzisiaj przed południem Polak przejechał 48 okrążeń. Na najlepszym z nich uzyskał wynik 1.21,542, o blisko cztery sekundy gorszy od najszybszego Tajlandczyka Taja Alexandra Albona z Toro Rosso (1.17,637).

Williams rozpoczął testowania auta z dwudniowym opóźnieniem. Brytyjczyk George Russell, który szykuje się do debiutu w Formule 1, wyjechał na tor dopiero w środę po południu i był najwolniejszy w tej sesji. Russell zasiądzie w Williamsie w popołudniowej serii czwartkowych testów.

Dzisiaj zakończyły się testy w tym tygodniu. Zespoły ponownie pojawią się na torze pod Barceloną we wtorek.

Pierwszy wyścig w tym sezonie - Grand Prix Australii w Melbourne - odbędzie się 17 marca.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement