Menu

Kubica returns to racing. First tests in Barcelona

Kubica returns to racing. First tests in Barcelona
Robert Kubica (Fot. Getty Images)
Robert Kubica believes the experience he will bring to Williams will have a major impact on its attempts to recover from 2018, on top of his driving performances.
Advertisement
News available in Polish

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA), tak jak w poprzednim sezonie, zaplanowała w tym roku dwie oficjalne sesje przed startem pierwszego wyścigu, którym będzie Grand Prix Australii 17 marca w Melbourne.

Pierwsza sesja treningowa będzie trwała od 18 do 21 lutego. Druga na tym samym obiekcie odbędzie się w terminie 26 lutego - 1 marca.

W sezonie 2019 w bolidach F1 używane będą silniki czterech producentów. Jednostki napędowe Mercedesa otrzymają ekipy mistrzów świata teamu Mercedes GP, Racing Point (były Force India) i Williams. Silniki Ferrari będą instalowane w bolidach Ferrari, Haasa i Saubera. Samochody teamów Renault i McLaren otrzymają jednostki francuskiego producenta, natomiast Red Bull i Toro Rosso zostaną wyposażone w motory Hondy.

Ostatnim kierowcą Formuły 1 potwierdzonym na tegoroczny sezon był pochodzący z Wielkiej Brytanii, a reprezentujący Tajlandię Alexander Albon. Będzie on zawodnikiem Toro Rosso.

Do rywalizacji w ekipie Williamsa wróci także Robert Kubica, który w ubiegłym roku był kierowcą testowym i rozwojowym. Polak, który 7 grudnia skończył 34 lata, poprzednio w zmaganiach o mistrzostwo świata brał udział w 2010 roku.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement