Menu

Coronavirus: Banks to allow customers to defer mortgage payments

Coronavirus: Banks to allow customers to defer mortgage payments
Można ubiegać się m.in. o tymczasowy zwiększony limit kredytu na karcie. (Fot. Getty Images)
Taxpayer-owned bank RBS will allow people affected by the coronavirus outbreak to defer mortgage and loan repayments for up to three months.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Obie instytucje finansowe poinformowały, że klienci mogą również -  bez żadnych opłat - zamknąć rachunki oszczędnościowe na czas określony. Wszystko po to, aby ludzie mieli dostęp do gotówki, jeśli będą jej potrzebować w miarę odczuwania wpływu wirusa na ich życie.

Banki oferują też zwroty zaliczek gotówkowych z karty kredytowej, możliwość ubiegania się o tymczasowy zwiększony limit kredytu na karcie oraz podwyższenie limitu wypłaty gotówki do 500 funtów.

Wymienione wyżej rozwiązania są podobne do tych, które już obowiązują w przypadku osób mających trudności finansowe. "Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogą zaistnieć okoliczności, w których klient może wpaść w kłopoty finansowe. Chodzi m.in. o utratę dochodów" - przyznaje rzecznik RBS.

Niektóre banki ogłosiły też dodatkowe wsparcie dla poszkodowanych firm. (Fot. Getty Images)

"Dlatego będziemy podchodzić do każdego takiego klienta indywidualnie, aby zaoferować szereg opcji, które pomogą mu w zarządzaniu finansami" - dodaje przedstawiciel banku.

BBC podkreśla, że przed skorzystaniem z pomocy (np. w sprawie hipoteki) klienci, zarówno biznesowi, jak i indywidualni, powinni uzyskać od banku pisemną informację, że nie zaszkodzi to ich historii kredytowej.

Banki ogłosiły też dodatkowe wsparcie dla poszkodowanych firm.  RBS już oferuje przedsiębiorstwom większą elastyczność przy spłacie pożyczki; Barclays - zwiększone lub nowe kredyty w rachunku bieżącym.

Z kolei grupa Lloyds zapowiedziała, że ​​będzie otwarta na wnioski małych firm, jeśli chodzi o zwiększenie debetu oraz inne formy wsparcia.

Czytaj więcej:

Brytyjski rząd walczy z fake newsami o koronawirusie

Koronawirus w UK: Minister finansów obiecuje fundusze dla NHS

Brytyjski rząd: Wciąż jesteśmy w fazie powstrzymywania koronawirusa

Piąta ofiara śmiertelna koronawirusa w UK

WHO: Groźba pandemii jest realna

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Jednym z chorych dowódca generalny wojska

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 10.05.2021
  GBP 5.2823 złEUR 4.5631 złUSD 3.7493 złCHF 4.1651 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement