Menu

Johnson discusses Brexit with Trump in phone call

Johnson discusses Brexit with Trump in phone call
Johnson liczy na szybkie wypracowanie porozumienia handlowego z USA. (Fot. Getty Images)
Boris Johnson and Donald Trump have discussed trade and security issues as they prepare for their first face-to-face talks since Britain's new prime minister took office.
Advertisement
News available in Polish

"Premier rozmawiał z prezydentem Trumpem. Rozmawiali o globalnych problemach gospodarczych i handlu, a premier poinformował prezydenta o najnowszych wydarzeniach w kontekście Brexitu" - poinformowała rzeczniczka szefa brytyjskiego rządu.

Z kolei Biały Dom podał, że przywódcy rozmawiali na wiele tematów, w tym handlu i bezpieczeństwa oraz że Trump oczekuje osobistego spotkania z Johnsonem "w niedalekiej przyszłości". "Prezydent wyraził swój podziw dla Zjednoczonego Królestwa za niezłomne partnerstwo w stawianiu czoła wyzwaniom globalnym" - podkreślił Biały Dom.

Trump oczekuje osobistego spotkania z Johnsonem "w niedalekiej przyszłości". (Fot. Getty Images)

W ubiegłym tygodniu po spotkaniu z wiceprezydentem Mikiem Pencem oraz amerykańskim sekretarzem stanu Mikiem Pompeo, a także krótkiej rozmowie z Trumpem, brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab ocenił, że amerykański prezydent ma "ogromny apetyt" na porozumienie handlowe z Wielką Brytanią po jej wyjściu z UE.

Gdy Johnson 24 lipca zastąpił na stanowisku premiera Theresę May, media oceniały, że może to doprowadzić do zacieśnienia sojuszu między Wielką Brytanią a USA. Amerykański prezydent zaznaczał w przeszłości, że lepsze relacje gospodarcze między Londynem a Waszyngtonem były dotychczas hamowane przez Brukselę.

Według dziennika "Times", Johnson liczy na szybkie wypracowanie porozumienia handlowego z administracją Trumpa.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Advertisement