Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Johnson discusses Brexit with Trump in phone call

Johnson discusses Brexit with Trump in phone call
Johnson liczy na szybkie wypracowanie porozumienia handlowego z USA. (Fot. Getty Images)
Boris Johnson and Donald Trump have discussed trade and security issues as they prepare for their first face-to-face talks since Britain's new prime minister took office.
Advertisement
News available in Polish

"Premier rozmawiał z prezydentem Trumpem. Rozmawiali o globalnych problemach gospodarczych i handlu, a premier poinformował prezydenta o najnowszych wydarzeniach w kontekście Brexitu" - poinformowała rzeczniczka szefa brytyjskiego rządu.

Z kolei Biały Dom podał, że przywódcy rozmawiali na wiele tematów, w tym handlu i bezpieczeństwa oraz że Trump oczekuje osobistego spotkania z Johnsonem "w niedalekiej przyszłości". "Prezydent wyraził swój podziw dla Zjednoczonego Królestwa za niezłomne partnerstwo w stawianiu czoła wyzwaniom globalnym" - podkreślił Biały Dom.

Trump oczekuje osobistego spotkania z Johnsonem "w niedalekiej przyszłości". (Fot. Getty Images)

W ubiegłym tygodniu po spotkaniu z wiceprezydentem Mikiem Pencem oraz amerykańskim sekretarzem stanu Mikiem Pompeo, a także krótkiej rozmowie z Trumpem, brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab ocenił, że amerykański prezydent ma "ogromny apetyt" na porozumienie handlowe z Wielką Brytanią po jej wyjściu z UE.

Gdy Johnson 24 lipca zastąpił na stanowisku premiera Theresę May, media oceniały, że może to doprowadzić do zacieśnienia sojuszu między Wielką Brytanią a USA. Amerykański prezydent zaznaczał w przeszłości, że lepsze relacje gospodarcze między Londynem a Waszyngtonem były dotychczas hamowane przez Brukselę.

Według dziennika "Times", Johnson liczy na szybkie wypracowanie porozumienia handlowego z administracją Trumpa.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Advertisement