Menu

Johaug is the fastest ski runner in the world

Johaug is the fastest ski runner in the world
Norweżka była tak szybka, że sędziowie kilkakrotnie sprawdzali stopery. (Fot. Getty Images)
Therese Johaug won the 10 km free run yesterday with the free technique during the Norwegian championships at such a pace that the referees checked the stoppers several times. They showed the time that no woman had ever achieved at this distance.
Advertisement
News available in Polish

"21.33 minuty to niesłychany wynik i nowy rekord świata, choć co prawda nieoficjalny, ponieważ w tej dyscyplinie długość tras się różni" - wykrzyknął Torgeir Bjoern, komentaror kanału telewizji NRK transmitującego zawody w Drammen.

Był to też 13. złoty medal Norweżki w mistrzostwach kraju. "Czułam, że biegnę bardzo szybko, lecz moim zdaniem czas, który uzyskałam może był efektem trochę krótszej trasy. Pomimo to sama zdziwiłam się różnicami czasowymi" - przyznała mistrzyni olimpijska i 10-krotna mistrzyni świata.

Druga na mecie Astrid Uhrenhold Jacobsen straciła do Johaugh aż 44,6 sekundy i przyznała, że dla niej był to też najszybszy bieg w karierze. "Z Johaug nie mogłam wygrać, ponieważ już na 6. kilometrze traciłam 36 sekund" - przyznała.

Trzecia była Udnes Weng ze stratą 51,5 s, a czwarta Ragnhild Haga ukończyła bieg tracąc 58,7. Na mecie powiedziała, że Johaug biega w innym świecie. "Żeby dla nas były jakiekolwiek szanse, powinno się jej zakazać w mistrzostwach kraju używania kijków albo musimy poczekać aż zakończy karierę" - podsumowała.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Advertisement