Menu

Ireland urgently closes schools and restricts assembly

Ireland urgently closes schools and restricts assembly
Leo Varadkar ogłosił decyzję o pilnym zamknięciu szkół i zakazaniu zgromadzeń publicznych. (Fot. Getty Images)
All schools, colleges and childcare facilities in Ireland will be closed this afternoon due to the coronavirus epidemic, he announced Prime Minister of the country Leo Varadkar.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zakazane zostaną również zgromadzenia z udziałem powyżej 100 osób w pomieszczeniach zamkniętych i z udziałem powyżej 500 osób na świeżym powietrzu. Restrykcje mają obowiązywać co najmniej do 29 marca.

Varadkar wezwał, aby tam, gdzie jest to możliwe, wykonywać pracę zdalnie.Zaapelował zarówno do przedsiębiorstw, jak i do obywateli o rozsądne postępowanie w czasie epidemii. Wyraził opinię, że będą kolejne przypadki zakażeń i trzeba się przygotować na to, że znacznie więcej ludzi umrze.

W Irlandii jest dotąd jedna ofiara śmiertelna wywodzącego się z Chin koronawirusa. Wczoraj późnym popołudniem podano informację o zgonie starszej kobiety, która od niedzieli przebywała w szpitalu w miejscowości Naas na wschodzie kraju i miała też inne problemy zdrowotne.

Wszystkie szkoły na Zielonej Wyspie pozostaną zamknięte w najbliższych dniach. (Fot. Getty Images)

Spośród 43 potwierdzonych przypadków w Irlandii ok. 80 proc. jest uważanych za lekkie bądź umiarkowane, ok. 14 proc. za poważne, zaś ok. 6 proc. za przypadki w stanie krytycznym.

W poniedziałek władze Irlandii ogłosiły odwołanie wszystkich parad z okazji przypadającego 17 marca Dnia św. Patryka - święta narodowego tego kraju. Największa parada, w Dublinie, zgromadziła w zeszłym roku około pół miliona osób.

Czytaj więcej:

Koronawirus w UK: Banki odraczają spłaty kredytów

WHO oficjalnie: Koronawirus to pandemia

W Irlandii zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem

Dania: Przez epidemię koronawirusa zamknięte szkoły i urlopy dla urzędników

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 10.05.2021
  GBP 5.2823 złEUR 4.5631 złUSD 3.7493 złCHF 4.1651 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement