Menu

Integration on the run - River Valley parkrun

Integration on the run - River Valley parkrun
Honorowym gościem wydarzenia był Jerzy Skarżyński. (Fot. PRC)
Irish-Polish friendship parkrun took place on Saturday in Swords, with 196 runners. Event was a great opportunity to get more about Polish culture, taste Polish food, run and have a good fun. Mr Jerzy Skarzynski - an athletic trainer and author about running was a special guest on this parkrun.
Advertisement
News available in Polish

Skarżyński został zaproszony na Zieloną Wyspę przez Polish Runners Club Ireland, przy wsparciu Ambasady RP w Dublinie. Wizyta była częścią 4. edycji Festiwalu PolskaEire.

W biegu wzięło udział prawie 200 osób. (Fot. PRC)

Sportowiec był honorowym gościem biegu irlandzko-polskiej przyjaźni Parkrun w Swords. W przedsięwzięciu wzięło udział około 350 osób, z czego 195 biegło i ukończyło parkrun na 5 km.

Najszybszym wśród mężczyzn był Paweł Kaim, a wśród kobiet Rachel Eustance.

Wydarzeniu towarzyszył bieg dla dzieci na 1 km, w którym wzięło udział około 50 małych pasjonatów biegania.

Lekkoatleta spotkał się także z uczniami Polskiej Szkoły Dublin 15 im. Konstancji i Kazimierza Markiewiczów oraz Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie. Trener spotkał się także z Polonią w ramach tzw. "Herbatki z pasją”, prowadzonej przez Korpusy Pokoju.

NIe zabrakło także biegu dla dzieci. (Fot. PRC)

W ramach tegorocznej edycji festiwalu PolskaEire obyły się w sumie 3 imprezy biegowe – PolskaEire Run w Phoenix Parku oraz dwa biegi Parkrun w Limerick i Swords.

Na 23 czerwca z kolei zaplanowany jest kolejny polsko-irlandzki parkrun w ramach festiwalu PolskaEire, tym razem w Casteltown (hrabstwo Kildare).

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement