Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

IBB Polonia London is the leader of the league table

IBB Polonia London is the leader of the league table
Zespół nie zwalnia tempa i nie ma czasu na odpoczynek. (Fot. sandsphotos.co.uk)
W miniony weekend IBB Polonia Londyn rozegrała kolejne dwa ligowe spotkania. W sobotę w domowym meczu zmierzyła się z drużyną Sunderland, a wczoraj zawodnicy z brytyjskiej stolicy udali się do Chelmsford, gdzie zagrali przeciwko Essex Blaze. W rezultacie intensywnego weekendu stołeczny klub dopisał sześć punktów do ligowej tabeli i pozostaje liderem rozgrywek
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W sobotę IBB Polonia Londyn podjęła tegorocznego beniaminka ligi – drużynę Sunderland. Zespół, który dołączył do najwyższej klasy rozgrywkowej nie był faworytem, ale starał się dotrzymać formie i umiejętnościom gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 (25:23; 25:19; 22:25; 25:14) i pozwolił podopiecznym Vangelisa Koutouleasa dopisać kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Z kolei w niedzielę zawodnicy stołecznego klubu udali się do Chelmsford, by rozegrać mecz z Team Essex Blaze. IBB Polonia Londyn pewnie rozpoczęła spotkanie i kontrolowała grę, nie pozwalając przeciwnikowi przebić granicy 20. punktu. W trzecim secie gospodarzom udało się zmienić losy gry, ale nie potrwało to zbyt długo, bo w ostatniej partii drużyna przyjezdna powróciła do stałego poziomu i zakończyła mecz zwycięstwem z wynikiem 1:3 (14:25; 19:25; 25:17; 11:25).

"W ten weekend trudniejszym przeciwnikiem okazała się drużyna Sunderland, ale to nie oznacza, że Essex nie zagrało na dobrym poziomie. Obie drużyny pokazały solidną siatkówkę, ale to my zaprezentowaliśmy lepsze umiejętności i kontrolowaliśmy spotkania. Chyba wszystkie drużyny w lidze angielskiej chcą nas pokonać, dlatego musimy być skoncentrowani" - przyznał Vangelis Koutouleas, trener IBB Polonii Londyn.

Kibice jak zwykle nie zawiedli. (Fot. sandsphotos.co.uk)"W sobotę wygraliśmy szósty z kolei mecz w naszej lidze i utrzymaliśmy zwycięską passę. Ten dobry rezultat jest wynikiem wielu czynników. Wszyscy w klubie – zawodnicy, zespół szkoleniowy, kadra zarządzająca i pozostali członkowie klubu – przyczynili się do tych zwycięstw. Mam nadzieję, że będziemy ciągle podnosić swoje umiejętności i formę i pozostaniemy niezwyciężeni do końca sezonu" - podsumował szkoleniowiec.

Zespół nie zwalnia tempa i nie ma czasu na odpoczynek. W najbliższym tygodniu skupi się na przygotowaniach do następnego ligowego spotkania. W sobotę, 23 listopada, uda się na północ kraju, by tam zmierzyć się z zawodnikami Newcastle Staffs.

IBB Polonia Londyn do własnej hali powróci 7 grudnia, by rozegrać na swoim terenie ostatnie ligowe spotkanie pierwszej części sezonu. W hali Brentford Fountain Leisure Centre podejmie Tendring (Essex) Men. Będzie to bezpośredni sprawdzian do kolejnego występu na europejskich parkietach. W nadchodzącym miesiącu zawodnicy stołecznego klubu zmierzą się z Draisma Dynamo Apeldoorn w Pucharze CEV. Klub zachęca kibiców do wspierania drużyny w tych ważnych meczach.

Czytaj więcej:

Atmosfera podczas meczu IBB Polonii w Lidze Mistrzów gorąca jak w Brazylii!

IBB Polonia Londyn wygrywa dwa ligowe spotkania

Awans IBB Polonii Londyn do ćwierćfinału Pucharu Anglii

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement