Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

IBB Polonia London is gaining momentum and is preparing for Champions League

IBB Polonia London is gaining momentum and is preparing for Champions League
IBB Polonia Londyn to już prawdziwe gwiazdy parkietu! (Fot. Sandsphotos.co.uk)
The victories in the second round of the England Cup and the first home league match against Sheffield Hallam were a good warm-up before the upcoming meeting against the top club from Poland and matches in the European Champions League, in which the London team will take the current champion of Croatia - HAOK Mladost Zagreb.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W miniony weekend IBB Polonia Londyn – aktualny mistrz Anglii – rozpoczęła sezon ligowy 2019/20. Po zwycięstwie w poprzedni tygodniu z Weymouth Beach w meczu pucharowym oraz sobotniej wygranej 3:0 (25:23; 25:16; 25:20) z drużyną Sheffield Hallam, klub ze stolicy Anglii może w pełni skupić się na treningach i szlifowaniu formy na nadchodzące mecze w pierwszej rundzie siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Już 22 października w Zagrzebiu londyńczycy zmierzą się z mistrzem Chorwacji. Następnie rozgrywki przeniosą się do stolicy Anglii, gdzie 30 października w Wiosce Olimpijskiej w hali Copper Box Arena podopieczni Koutouleasa podejmą zagranicznych gości.

Jednak zanim to nastąpi, IBB Polonia sprawdzi swoje umiejętności w meczu przeciwko Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle – topowej drużynie z kraju, w którym kibice szaleją na punkcie siatkówki. Wydarzenie to odbędzie się 19 października. W hali Azoty, aktualny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski będzie gościć drużynę z Londynu. Wspólny mecz będzie jedną z form sprawdzenia się przed nachodzącymi rozgrywkami Ligi Mistrzów.

"Liga Mistrzów, w której jako pierwsza brytyjska drużyna bierzemy udział, na pewno nałoży dodatkową presję na naszych zawodników" - twierdzi Bartek Łuszcz. (Fot. Sandsphotos.co.uk)

Kibice mogą liczyć na transmisję tych rozgrywek na jednym z kanałów topowej polskiej stacji telewizyjnej – POLSAT. Na parkiecie pojawi się wiele gwiazd, w tym zdobywca złotego medalu Igrzysk Olimpijskich i legenda, nie tylko brazylijskiej siatkówki – GIBA. Dla londyńczyków będzie to ostatni mecz przed podróżą do stolicy Chorwacji, gdzie zmierzą się z HAOK Mladost Zagrzeb, drużyną która trzykrotnie próbowała dostać się do elity rozgrywek.

Niezależnie od wyniku spotkania wyjazdowego, to właśnie mecz w Copper Box Arena zdecyduje, która ekipa awansuje do kolejnej rundy rozgrywek i zmierzy się z mistrzem Austrii – drużyną SK Zadruga Aich-Dob.

"Kiedy rozgrywałem pierwsze spotkanie w barwach IBB Polonii w Crystal Palace na początku tego roku atmosfera była elektryzująca, mimo że mieliśmy już zapewnione zwycięstwo w lidze. Na początku tego sezonu zagramy dwa kluczowe mecze: jeden w Polsce przeciwko mistrzowi tego kraju oraz w Londynie przeciwko mistrzowi Chorwacji. Jestem dumny, że będę częścią drużyny podczas tych wydarzeń i będę mógł podzielić się z nią wiedzą i energią i pomóc im sięgać wyżej i realizować postawione założenia" – przyznał Giba.

"Mecz przeciwko Sheffield Hallam pozwolił świetnie zakończyć nasze londyńskie przygotowania do Ligi Mistrzów. Pokazaliśmy dobry poziom koncentracji i współpracy" – stwierdził prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

IBB Polonia sprawdzi wkrótce swoje umiejętności w meczu przeciwko Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle - topowej drużynie z kraju, w którym kibice szaleją na punkcie siatkówki. (Fot. Sandphotos.co.uk)

"Teraz jednak czeka nas ciężki orzech do zgryzienia, bo wymagania sportowe naszych rywali podniosą się o poziom lub dwa. ZAKSA może okazać się ciężkim testem z jakim przyjdzie się nam zmierzyć, a Liga Mistrzów, w której jako pierwsza brytyjska drużyna bierzemy udział, na pewno nałoży dodatkową presję na naszych zawodników. Jednak jestem dobrej myśli, nie tylko ze względu na sportową jakość jaką ma nasz sztab szkoleniowy i zawodnicy, ale także dzięki ogromnemu wsparciu jakie otrzymamy od kibiców. Fani naszego klubu są wielkimi pasjonatami tego sportu, co przełożyło się na świetną sprzedaż biletów. Od przygotowywanego show w Wiosce Olimpijskiej dzielą nas ciągle trzy tygodnie, a już sprzedaliśmy prawie tysiąc biletów. Czuję, że to naprawdę ekscytujący czas dla całej drużyny i naszej siatkarskiej rodziny" - dodał.

Z kolei Jacek Ambroży – główny udziałowiec klubu oraz właściciel IBB Builders Merchants tak skomentował drogę, jaką przebył klub:  "Kiedy po raz pierwszy zainwestowałem w amatorską drużynę biorącą udział w amatorskich rozgrywkach, w kraju, w którym nikt nie interesuje się siatkówką, moi znajomi nie brali tych działań na poważnie. Od tego czasu zdobyliśmy tytuły mistrzowskie w kraju, Mistrzostwo NEVZA, a teraz jako pierwsi weźmiemy udział w prestiżowej Lidze Mistrzów, a co więcej spotkanie zostanie rozegrany w Wiosce Olimpijskiej. Ponadto, współpracujemy z zagranicznymi mediami, które pokazują nasze mecze, wspierają nas międzynarodowi sponsorzy, czy gwarantujemy świetną atmosferę i dobre widowiska. A to wszystko udało się osiągnąć w zaledwie pięć lat. Cieszę się, że tyle już osiągnęliśmy i jestem podekscytowany na myśl o tym, co jeszcze przed nami".
 
Kolejne mecze IBB Polonii Londyn:

 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – IBB Polonia Londyn (19 października, g. 14:30) bilety: www.kupbilet.pl
 • HAOK Mladost Zagrzeb – IBB Polonia Londyn (22 października, g. 20:00)
 • IBB Polonia Londyn – Malory Eagles (26 października, g. 16:30) bilety: ibbpolonia-maloryeagles.eventbrite.co.uk
 • IBB Polonia Londyn – HAOK Mladost Zagrzeb (30 października, g. 19:00) bilety: www.seetickets.com

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn, z Gibą w składzie, Mistrzem Anglii

Nowy trener IBB Polonii Londyn

IBB Polonia Londyn: "Pozwólcie nam marzyć"

Mistrz Anglii - IBB Polonia Londyn rozpoczyna historyczny sezon od zwycięstwa

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement