IBB Polonia London again better than league rival

Klub z Londynu umocnił swoją pozycję lidera. (Fot. sandsphotos.co.uk)
IBB Polonia London after a long break returned on Saturday to the English league games. The team went to the north of the country to play a match against fourth in the Sheffield Hallam table. Eventually, the guests won 1: 3 (26:24; 21:25; 23:25; 20:25) and strengthened their leadership position.

Pierwszy set rozegrany został na przewagi i ostatecznie zakończył się zwycięstwem gospodarzy (26:24). Kolejne partie początkowo toczyły się podobnym schematem, jednak w końcówkach to IBB Polonia Londyn kontrolowała przebieg gry i w kluczowych momentach utrzymywała skupienie, co pozwoliło jej pokonać przeciwnika w czterech setach i dopisać kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:3 (26:24; 21:25; 23:25; 20:25).

"To nie był łatwy mecz. Nasz sobotni przeciwnik, jak i wszystkie inne drużyny z ligi chcą nas pokonać, ponieważ ciągle pozostajemy niezwyciężonym zespołem. Zagraliśmy też zmienionym składem w stosunku do poprzedniego, pucharowego spotkania z Sheffield. Teraz nie wystąpił Stoev, czy Clayton, a na dodatek w czwartym secie Riteris doznał kontuzji, co również wykluczyło go z dalszej części spotkania" - podkreślił trener IBB Polonii Londyn, Vangelis Koutouleas.

"Poza tym, od meczu w Pucharze CEV, który rozegraliśmy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, mieliśmy tylko jedno oficjalne spotkanie, więc nie było łatwo złapać rytm. Mimo tego jestem zadowolony z zawodników i wyniku, który osiągnęliśmy" - dodał szkoleniowiec.

Obie drużyny utrzymywały podobny rytm i walczyły punkt za punkt. (Fot. sandsphotos.co.uk)

Po sobotnim spotkaniu nie ma czasu na odpoczynek. Drużyna na początku tygodnia powraca do treningów, by przygotować się do kolejnego meczu, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Po długiej nieobecności IBB Polonia powróci do swojej hali, gdzie rozegra półfinał Pucharu Anglii. Przeciwnikiem podopiecznych greckiego szkoleniowca będzie lokalny rywal - Malory Eagles.

Mecz, którego stawką jest awans do ścisłego finału tego turnieju, rozpocznie się o godzinie 16:30. Bilety dostępne są online.

"Przed nami ważny mecz, bo walczymy w kolejnym półfinale Pucharu! Liczymy na naszych kibiców i ich doping. Zdecydowanie potrzebujemy wsparcia wszystkich sympatyków klubu oraz siatkówki ogółem, nie tylko w najbliższą sobotę, ale na każdym meczu. Świadomość, że mamy tak wspaniały support jest bardzo mobilizująca. Dlatego zapraszam wszystkich gorąco na widowisko na najwyższym poziomie. Czekamy na wrzawę na trybunach! Bawcie się dobrze, a przy tym nieście nas po zwycięstwo. Do zobaczenia! - zakończył Koutouleas.