Menu

'I came, I saw, I conquered': Zlatan Ibrahimovic leaves LA Galaxy

'I came, I saw, I conquered': Zlatan Ibrahimovic leaves LA Galaxy
"Chcieliście Zlatana, dałem wam Zlatana. Teraz znowu możecie oglądać baseball" - napisał Szwed na Twitterze. (Fot. Getty Images)
Zlatan Ibrahimovic has thanked LA Galaxy for making him feel 'alive again' before instructing the club's fans to 'go back to watch baseball' now he has played his last MLS game for them.
Advertisement
News available in Polish

38-letni napastnik przeszedł do Galaxy w marcu 2018 roku z Manchesteru United. W MLS w 53 meczach zdobył 52 bramki i miał 17 asyst.

Z Los Angeles pożegnał się w podobnym stylu, jak przywitał. Wówczas wykupił całostronicowe ogłoszenie w Los Angeles Times, teraz na Twitterze napisał: "Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem. Dziękuję @lagalaxy za przywrócenie do życia. Do kibiców - chcieliście Zlatana, dałem wam Zlatana. Historia trwa... Teraz znowu możecie oglądać baseball".

Mimo skuteczności Ibrahimovica, najlepiej opłacanego gracza w MLS, drużyna Galaxy z nim w składzie nie odniosła sukcesów. W ubiegłym miesiącu przegrała ćwierćfinałową rywalizację play off z miejscowym rywalem Los Angeles FC.

Prezes Los Angeles Galaxy Chris Klein podkreślił, że decyzja o odejściu Ibrahimovica była obustronna. "Dziękujemy Zlatanowi za jego wkład z rozwój LA Galaxy i Major League Soccer. Jesteśmy wdzięczni za jego profesjonalizm, etykę pracy i pasję, za wpływ, jaki wywarł na społeczność Los Angeles i piłkę nożną w Ameryce Północnej" - oświadczył Klein.

Przyszłość Ibrahimovica nie jest jasna. Spekuluje się, że może wrócić do Europy, a zainteresowany jego pozyskaniem miałby być m.in. AC Milan Krzysztofa Piątka. W klubie tym Szwed występował w latach 2010-2012. Ponadto, występował w Malmoe FF, Ajaksie Amsterdam, Juventusie Turyn, Interze Mediolan, Barcelonie, Paris Saint-Germain i w Manchesterze United.

W latach 2001-2016 rozegrał w reprezentacji Szwecji 116 meczów, w których strzelił 62 bramki. Zrezygnował definitywnie z gry w drużynie narodowej po mistrzostwach Europy w 2016 roku.

Czytaj więcej:

Pomnik Zlatana Ibrahimovica odsłonięty w Malmoe

Ibrahimovic kupił sobie urodzinowy prezent. Auto za £1,4 mln

Liga włoska: Ibrahimovic być może do Napoli

Ibrahimovic: Wielki nieobecny na gali szwedzkiej "Złotej Piłki"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.10.2020
  GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement