Menu

Highlights of Guildford Olympian George Nash's career as he announces retirement

Highlights of Guildford Olympian George Nash's career as he announces retirement
George Nash zakończył karierę wioślarską. (Fot. Getty Images)
Guildford born and bred Olympian George Nash has announced his retirement. He was part of the men's four team who collected Team GB's sixth gold medal in Rio in the summer.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W 2012 r. w Londynie zdobył także brąz w dwójce podwójnej z Willim Satchem. Inżynier Nash, były prezydent Cambridge University Boat Club, postawił na pracę zawodową.

"Wioślarstwo dało mi okazję do doświadczenia czegoś wyjątkowego. Możliwość zrobienia tego, co może stać się udziałem niewielu osób. Była to trudna droga, ale będzie mi tego wszystkiego brakować. Będę tęsknił za chwilami, w których dotykałam granic swojej możliwości, jak żartowałem z chłopakami z drużyny narodowej po treningach. Będzie mi brakować rywalizacji z najlepszymi na świecie i tej nerwowej, zaraźliwej energii na starcie" - przekazał Nash.

Dodał, że oprócz pracy zawodowej zamierza wrócić do amatorskiej gry w golfa, którą porzucił decydując się w 2003 roku na uprawianie wioślarstwa.

"Jako członek wioślarskiej reprezentacji Wielkiej Brytanii pracowałem z najbardziej oddanymi, pozytywnie nastawionymi, zawziętymi i udzielającymi ogromnego wsparcia ludźmi, zarówno trenerami, jak i kolegami. Dziękuję wszystkim, których spotkałem na swojej drodze, a także rodzinie, przyjaciołom i mojej dziewczynie" - dodał wioślarz, który trzykrotnie (2013-15) zdobył mistrzostwo świata. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement