Menu

Hero gives up own race time to help struggling runner get across the finish line

Hero gives up own race time to help struggling runner get across the finish line
Zawodnik z numerem startowym 1 547 stał się bohaterem dla tysięcy osób. (Fot. Getty Images)
A London Marathon runner is being hailed a hero after he was spotted giving up his own race time to help a struggling runner to the finish line.
Advertisement
News available in Polish

Zdarzenie, do jakiego doszło dzisiaj w brytyjskiej stolicy, wyraźnie pokazuje, że sport to o wiele więcej niż tylko sucha rywalizacja o wyniki i medale.

Zaledwie dziesiątki metrów dzieliły Davida Wyetha od mety, gdy nagle jego nogi zaczęły się uginać. Wtedy do akcji wkroczył Matthew Rees z klubu Swansea Harriers - donosi serwis "Metro". Nie zważając na swój wynik, wziął wycieńczonego zawodnika pod ramię i wspólnie ukończyli zawody. 

Co więcej, na nagraniach widać, jak Rees motywuje wyczerpanego biegacza, by ten finiszował z jego pomocą, ale na własnych nogach. Wyethowi zaraz za metą udzielono niezbędnej pomocy medycznej.

Zawodnik z numerem startowym 1 547 stał się bohaterem dla tysięcy osób, będących pod wrażeniem jego postawy.

Dzisiejszy maraton w Londynie wygrał Kenijczyk Daniel Wanjiru, bijąc wynikiem 2:05.48 rekord życiowy. Wyprzedził o dziewięć sekund jednego z faworytów, trzykrotnego mistrza olimpijskiego Etiopczyka Kenenisę Bekele. Trzecie miejsce zajął kolejny Kenijczyk Bedan Karoki - 2:07.41.

Wcześniej Mary Keitany pobiła rekord świata, pokonując trasę 42 km 195 m w czasie 2:17.01. Kenijka poprawiła o 41 sekund wynik Brytyjki Pauli Radcliffe, uzyskany również w stolicy Wielkiej Brytanii w 2005 roku.

Do Radcliffe wciąż jednak należy najlepszy rezultat - 2:15.25, osiągnięty w Londynie w 2003 roku, ale w jednoczesnej rywalizacji z mężczyznami.

IAAF uznaje dwa rekordy świata w maratonie kobiet: w biegu wyłącznie z ich udziałem oraz w biegu mieszanym. 

 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement