Menu

Gold medal of Kwiatkowski and silver Nowaczyka in snowboarding

Gold medal of Kwiatkowski and silver Nowaczyka in snowboarding
W snowboardzie Polacy zdobyli już w historii 22 medale - dziewięć złotych, sześć srebrnych i siedem brazowych. (Fot. Facebook/Oskar Kwiatkowski)
Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane / AWF Krakow)) won the gold medal, and Michał Nowaczyk (AZS Zakopane / AWF Katowice) silver in the slalom giant giants snowboarders in the 29th Winter Universiade held in Krasnoyarsk, Russia.
Advertisement
News available in Polish

Brązowy krążek przypadł reprezentantowi gospodarzy, studentowi Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Syberyjskiego Dmitrijowi Sarsembajewowi.

Na poprzedniej Uniwersjadzie w Ałmatach w 2017 roku Kwiatkowski wywalczył srebrny medal w slalomie równoległym. To pierwsze medale biało-czerwonych w syberyjskich zawodach.

W snowboardzie Polacy zdobyli już w historii 22 medale - dziewięć złotych, sześć srebrnych i siedem brązowych.

Polacy przylecieli na Syberię dopiero wczoraj późnym wieczorem, bo jeszcze w niedzielę startowali w zawodach Pucharu Europy w szwajcarskim Davos. Było wiadomo, że są w dobrej formie, bo Nowaczyk w Szwajcarii zajął pierwsze, a Kwiatkowski trzecie miejsce. W Krasnojarsku, choć obsada była silniejsza, spisali się jeszcze lepiej.

"Nie mieliśmy łatwego zadania, ja wygrałem z podwójnym mistrzem świata z Rosjaninem Dmitrijem Łoginowem, a Michał z wicemistrzem olimpijskim" - stwierdził Kwiatkowski, uczestnik igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku.

Łoginow był faworytem gospodarzy, a po porażce z Kwiatkowskim był tak rozbity, że nie dał rady sięgnąć po brąz.

"Tegoroczna uniwersjada jest bardzo mocno obstawiona, faworytami na pewno nie byliśmy, choć wiemy, że z Oskarem możemy wszystko" - dodał Nowaczyk.

Finał z udziałem dwóch polskich zawodników był pasjonujący. Pierwszy zjazd z półsekundową przewagą wygrał Nowaczyk, ale w rewanżu Kwiatkowski pojechał wyśmienicie. Obaj wpadli na metę właściwie jednocześnie, a gdy na świetlnej tablicy pojawiły się wyniki okazało się, że Oskar wygrał z Michałem o jedną setną sekundy.

"Zemścił się za mistrzostwa Polski seniorów sprzed lat, bo wtedy ja wygrałem o jedną setną. Myślę, że mamy wyrównane rachunki" – żartował Nowaczyk.

W 29. Zimowej Uniwersjadzie w Krasnojarsku uczestniczy 41 reprezentantów Polski. Zmagania w Rosji potrwają do 12 marca.

Polacy startują w siedmiu dyscyplinach - biathlonie, biegach narciarskich, łyżwiarstwie figurowym, narciarstwie alpejskim, narciarstwie dowolnym, short tracku i snowboardzie.

Dzięki wtorkowemu sukcesowi Polacy powiększyli dorobek medalowy w dotychczasowych uniwersjadowych startach. Mają już 173 medale – 53 złote, 59 srebrnych i 61 brązowych. Dwa lata temu w Ałmatach wywalczyli pięć złotych krążków, dwa srebrne i pięć brązowych. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement